2017 Abajur Modelleri

Ev iç dekorasyonunun en önemli süslerinden olan abajurlar kullanılacak alanlara göre farklı ebat, model ve renklerde olur. Yatak odası abajurları gece uyumadan önce kitap okuma gibi etkinliklere uygun tasarlandığı için küçük ve odayı aydınlatıcı özellik taşımalıdır. O sebeple şık bir tasarımla birlikte ışığın doğru yansıtılması, dinlendirici bir atmosfer oluşturması abajur seçiminde bu örnekteki gibi önemlidir. Salonda kullanılacak abajurun ise kullanılacak mobilya ile uyumlu ebatta olmalıdır. Abajur üretimi, her türlü doğal ve yapay malzemeler kullanılabilecek yelpazededir.

Abajur Çeşitleri

Satış mağazalarına uğradığınızda ya da internet ortamında gezinti yaptığınızda 2017 abajur modelleri, renkli cam mozaiklerinden oluşan, buram buram nostaljik kokan ve el işçiliğinin ön planda olan abajurlar görülür. Abajur modelleri elbette bunlarla sınırlı değildir. Modern, klasik, absürd, sportif ve daha birçok çeşide rastlamak mümkün. Deniz taşlarından, bal kabağından, hamalcı ipinden, örgü dantellerden, mermer taşlarından ve yanmaz kâğıtlardan oluşan cinsteki abajurlar bütçeye göreve ve zevkinize göre değişkenlik gösterir. Her ne özellikte olursa olsun alınacak abajur 2017 yılını yansıttığı gibi uzun yıllar demode olmayacak özellikte olarak tasarlandı.

Hediye Edilecek Eşyalar Kategorisinde mi?

Işığı sanatsal anlamda yaymaya sağlayan araçtır, gizemdir, romantizmdir abajur. Abajur sadece kendi evinize alınacak bir obje olarak düşünülmemelidir. Yeni ev almış sevdiğiniz bir arkadaşa, gençler arasında yapılan çekilişlere konu olacak hediye kategorisinde yer alır.

Bir önceki yazımız olan En Doğru Mutfak Aydınlatma Yöntemleri başlıklı makalemizde Dolap içi aydınlatma, Mutfak ve mutfak dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Check Also

2017 Lambader Modelleri

Lambader modelleri, farklı markalara göre sıralanabilir. Dekor amaçlı da kullanılan lambader modelleri, kitap okumak için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*