ALAS
1
123

Koçtaş Masa Aydınlatma Ürünleri

11

Tarih boyunca insanların aydınlanma ihtiyaçları olmuştur. Bu ilk çağlarda bulunan ateşle beraber uzun yıllar aynı şekilde devam etmiştir. Belirli gelişimlerle beraber mum gibi materyaller hayatı kolaylaştırmaya başlamıştır. Uzun yıllar sonra keşfedilen gaz lambaları gibi icatlar bunların yanında uzay çağı buluşları gibi dursa da asıl buluş 19. Yüz yılda ampulün bulunması ile olmuştur. Elektriği bulan insanoğlu buna dayalı olarak çalışan ve topluma büyük kolaylık sağlayan ampulü ilk olarak Thomas Edisonla tanımıştır. Bazı kaynaklara göre ise Ampulü ilk bulan kişi Nicola Tesla’dır.

Ampülden Yeni Nesil Aydınlatmalara Işığın Evresi

13

Uzun yıllar önce bulunan ampul ile beraber en önemli ihtiyaçlarından birini karşılamış olan insanoğlu doğası gereği hep daha iyiye ulaşmayı hedeflediği için aydınlatma üzerine de yeni çalışmalar yapmıştır ve hala daha yapmaktadır. Öncelikli olarak harcadığı enerji üzerine evreler geçirmeye başlayan aydınlatma sonrasında dekoratif özellikler kazanmaya başlamıştır. 20. Yüz yıl sonlarına doğru şatafatlı büyük avizeler göz alıcı duruşlarıyla insanların en çok tercih ettiği ürünler arasına girmiştir. 21. Yüz yıl ile beraber daha modern daha estetik bazen simetrik bazen asimetrik modeller keskin hatlarıyla ilgi odağı olmuştur. Bu ürünler belirli markalara ait olmakla beraber buradaki asıl amaç aydınlatmadan ziyade aydınlatmanın şekline verilen önemdir.

Masa Aydınlatma Ürünleri

Solon veya oda aydınlatma ürünlerinden sonra daha dar alanlı aydınlatma ürünleri de piyasaya çıkmıştır. Buradaki konu masa aydınlatma ürünleri üzerine alışveriş yapılabilecek kaliteli ve güvenilir mağazalara olan ihtiyaçtır. Koçtaş masa aydınlatma ürünleri bu ihtiyaca şuanda Türkiye’de en iyi cevabı veren ürünlerdir. Güvenilir dayanıklı ve estetik ürün yapısı sunan koçtaş bu alanda en üst kaliteyle hizmet vermektedir. İnsanların gönül rahatlığıyla alışveriş yapabileceği bu mağaza her türlü desteği sunmakta ve ürünlerine garanti vermektedir. Bol çeşit ve kalite arayanlar için koçtaş ülkenin birçok yerinde birçok mağazasıyla yılın her günü hizmetlerine devam etmektedir.

15

Bir önceki yazımız olan 2017 Aydınlatma Fikirleri başlıklı makalemizde 2017 aydınlatma, Aydınlatma ve aydınlatma fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

1234

Check Also

2017 Lambader Modelleri

11 Lambader modelleri, farklı markalara göre sıralanabilir. Dekor amaçlı da kullanılan lambader modelleri, kitap okumak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

12