Yatak Odasını Güzelleştirecek Aydınlatma Modelleri

Huzurlu bir uyku için mobilyası, renkleri, rahatlığı ile ön planda olan yatak odaları için en önemlisi aydınlatma. Hem yatak odanızı daha şık hem de daha dingin ve huzurlu olmasını isterseniz aydınlatma konusuna dikkat etmelisiniz.

Aydınlatma Seçimi

Genel olarak fazla eşyadan ve koyu renklerden kaçınılan yatak odalarında ferahlık hâkim olsun istenir. Aydınlatma olarak sizi rahatsız etmeyecek, göz yormayacak aydınlatmaları tercih edebilirsiniz. Yatak Odasını Güzelleştirecek Aydınlatma Modelleri arasında ilk sırada spot ışıklar yer alıyor. Özellikle tavana monte edilen spotlar ile renkli soft ışıklarla aydınlatma sağlanabiliyor. Yatak odalarını hem loş hem de huzurlu gösteren bu ışıkların yanı sıra mobilya tarzınıza göre duvara monte apliklerde tercih edebilirsiniz. Renkli ampuller sayesinde sadece beyaz veya sarı ışığa bağlı kalma sorunu artık yok. Mavi, kırmızı,, turuncu gibi renkler ile yatak odanızı aydınlatırken renklendirebilirsiniz. Çekmece üstü abajurlar klasikler arasında ve yatak odası aydınlatma gereçlerinde takım olarak muhakkak her zaman satışta ilk sıralarda. Avizesi ile takım olarak satılına bu ürünler ile yatak odanızı aydınlatabileceğiniz gibi, uzun, ayaklı abajurlar ile odanın bir köşesinden aydınlatmada sağlayabilirsiniz. Daha çok loş ortamlar için tercih edilen bu aydınlatma şekli iken, eğer daha aydınlık bir görünüm elde etmek isterseniz tavan spotları tercih etmelisiniz. Tavan spotları gibi mobilyalar içinde spot kullanabilirsiniz. Özellikle gardıroplarda kullanılan spotlar bu yıl neredeyse tüm mobilyalarda tercih ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Mutfak Aydınlatmasının Önemi başlıklı makalemizde Dekorasyonda mutfak aydınlatması, Mutfak ve Mutfak aydınlatmasında seçilen dekorasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Check Also

2017 Lambader Modelleri

Lambader modelleri, farklı markalara göre sıralanabilir. Dekor amaçlı da kullanılan lambader modelleri, kitap okumak için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*