Bahçe Dekorasyonu İçin Yaratıcı Fikirler

Bahçeli bir evde yaşamak herkesin hayalidir. Ayrıca bahçeli evler her mevsim güzel değerlendirilmelidir. Baharda açan çiçeklerin kokuları ile ısınan havaları fırsat bilerek dışarıda içtiğimiz çaylar insana ayrı bir huzur verir. Siz de bahçesi olan bir evde oturuyorsanız ve bahçe dekorasyonu konusunda kararsız kalmış iseniz bahçenizi dekorasyon edebilirsiniz.

Bahçe Dekorasyonu İçin Yeşil Saha

Bahçe dekorasyonu yaparken yeşil sahanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Yeşil saha için ağaçlar, çiçekler ve çimenleri uygulayarak güzel bir dekorasyon yapabilirsiniz. Ağaç seçimi için kararsız kaldıysanız; vişne, kiraz, elma, kayısı, ceviz, dut ve üzüm asması tercih edebilirsiniz. Yeşil alanların önemli ögelerinden biri de çimendir. Böylece sahanızı yeşil renk ile dekore edebilirsiniz. Bunları seçtikten sonra da sıra çiçek seçimlerine geldi. Kadife çiçeği, karanfil, kış gülü, petunya, sardunya gibi çiçekleri tercih edebilirsiniz.

Gölgelik yapmak için kullanacağınız bitkiler ise; bambu, sarmaşık, mor salkım ve sarmaşık gibi bitkileri de tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yeni Sezon Bahçe Takımı Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Puf Minderler İle Bahçenizi Süsleyin

Bahçeniz, geniş bir balkonunuz veya terasınız var ve nasıl daha şık ve zarif bir hale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*