Balkon Dekorasyonları

2016 yılına en uygun balkon tasarımları sizlere sunulurken, biraz daha botanik tarzı ortaya koymak isteyenler için, yeşilin en güzel tonları sizlere eşlik edebilecektir. Kullanılacak çiçeklerin yanı sıra, berjer ve koltuklarda, yeşil tonlarında yastıklar, yumuşak puflar gibi pek çok ürün kullanılabilir. Eğer ki geniş bir alana sahip balkon mevcut ise, balkon dekorasyonları şu şekilde oluşturulabilir.

Beyazın inceliği

modern Kapalı Balkon Dekorasyonu

Balkon korkuluklarınızı ahşap olarak tercih ederken, renk olarak beyaz tercih edilebilir. Eski tarzı yansıtan balkon korkulukları şık bir dekorasyona örnek olabilir. Yine bu korkuluklara uygun olan sandalyeler karşısında konumlandırılırken, tabana ise, antika görünümlü bir halı kullanabilirsiniz. Tabi ki çiçeklerinizi de her zaman yanınızda görmek istiyorsanız, korkulukların üzerinde belirli bir düzene göre sıralanmış rengârenk saksılar, farklı bir tarzı yansıtabilir.

Küçük balkonlar için

örnek Küçük Balkon Dekorasyonu

Dekoratif sandalye ve masalar, balkon dekorasyonları dediğimizde, küçük alanlar için mantıklı seçimler olacaktır. Tabi ki yine burada renk seçimi sizlere kalmış.

Ahşap tabanlı

Eğer ki standart tabanlardan sıkıldıysanız, mat bir ahşap taban ilginizi çekebilir. Kahve tonlarından dilediğinizi tercih ederek, ahşap bir taban oluşturabilirsiniz. Üzerine kendi tarzınıza özgü bir kilim kullanarak, rahat bir ortam oluşturabilirsiniz.

Duvar dekorları

Her ne kadar dışarı bir bölge sayılsa da, daha rahat ve huzur verici olabilmesi için, duvarlarda dekoratif raflar kullanılabilir. Güzel bir ahşap saat ise, taban ile uyum içerisinde olurken, kullanılacak koltuk, sandalye ya da berjerler, renk uyumlu olması gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Bahçe Resimleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Puf Minderler İle Bahçenizi Süsleyin

Bahçeniz, geniş bir balkonunuz veya terasınız var ve nasıl daha şık ve zarif bir hale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*