Balkon Dizaynı

 

Günün tüm yorgunluğunu unuttuğumuz mekânlardan bir başkası ise balkonlarımızdır. Her ne kadar kış aylarında çok fazla zaman geçiremesekte, doğru bir tasarım, dizayn ile rahatlığın yanı sıra şıklığı da yakalayabilirsiniz.

Cam balkon tasarımları

örnek Kapalı Balkon Dekorasyonu

Kış aylarında da belirli zamanlarınızı burada geçirmek istiyorsanız, Plastik ya da alüminyum çerçevelere sahip olan, açılır kapanır camlı mutfak tasarımlarına göz atabilirsiniz. Bahsettiğimiz balkon dizaynı en iyi şekilde kış aylarına uygun olurken, yaz aylarında ise açılır özelliği ile kolay bir kullanıma sahip olmaktadır. Tabi ki yağmurlu günlerde görüş açısının iyi olması tercih edilirken, güneşli günlerde ise, stor perdelerden destek alınarak, modern bir yapı oluşturulmuş olacaktır.

Ahşap balkonlar

Ahşap tonlarını sevenler için, kullanılacak masa ve sandalye ahşap tonlarında tercih edilebilir. Yine balkon korkulukları da meşe ya da benzeri malzemelerden tercih edilerek, natürel tonların güzelliği ortaya koyulabilir. Duvarlarda kullanılan dekoratif raflarda bu konuda iyi bir yere sahip iken, kullanışlı olabilmesi için, daha çok minimal yapılara sahip olan halılar, tabanda yerini alabilir.

resim Kapalı Balkon Dekorasyonu

Işıklandırma önemli

Yine balkon dizaynı için önemli bir seçenekte ışıklandırmadır. Abartılı ve ihtişamlı avizeler burası için uygun değildir. Daha spor ve iyi aydınlatma sağlayan, kolay kullanım açısından yaylı, çek gelsin seçenekleri ile sizlere eşlik edecektir. Böylelikle çalışma yapacağınız zaman esnek bağlantısı ile masanızın üzerine bile kolaylıkla uzatabileceksiniz. Tüm bu tasarımlara görsellerden ulaşarak, detaylı bir bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bahçe Resimleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Puf Minderler İle Bahçenizi Süsleyin

Bahçeniz, geniş bir balkonunuz veya terasınız var ve nasıl daha şık ve zarif bir hale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*