Balkon Düzenleme

 

Balkonlarımız, yağmurlu bir akşamda, kahve ve kitaplarımız ile bizlere arkadaş oluyor öyle değil mi? Tabi ki bu durumda en güzel balkon düzenleme fikirleri sizlerin de aklınıza gelmiyor değil. Öyleyse gelin fikirlerinizi birlikte değerIendirerek, sizlere yeni fikirler aşılamakta yardımcı olalım.

Düz ve sade tasarımlar

fikir Kapalı Balkon Dekorasyonu

                Eğer ki balkonlarınızı daha çok çalışmak ve ruhunuzu dinlendirmek için kullanıyorsanız, yorucu renklerden vazgeçmeniz gerekiyor. Daha pastel ve uçuk tonlar kullanarak, huzurlu bir ortam oluşturabilirsiniz.

Duvarlarınızı kullanın

Her ne kadar dikkat çekici tablolar olmasa da, sizlere faydalı olan ve huzur veren birkaç tablo ile balkonlarınızı salonlarınız kadar rahat ve yaşanılası bir ortam haline getirebilirsiniz. Tabi ki birkaç dekoratif raf kullanarak, kitaplarınızı yerleştirebilir, kendinizi daha rahat hissedebilmekte etkili olan bir çalışma sağlayabilirsiniz.

balkon dekorasyon onerileri

Yapay bir şömine

Eğer ki bacanız bulunmuyorsa, sırf sizlere güzel bir his yansıtsın diye, yapay bir şömine bir köşeye konumlandırılabilir. Işıklı ya da sade bir dekor bu konuda seçimlerden olabilir. Tabi ki bacanız var ise, en güzel taş duvarlar ile bir şömine yaptırarak, karşısına da gri tonlarında süet bir koltuk koyarak, balkon düzenleme fikirlerinizi en güzel şekilde ortaya koyabilirsiniz.

Çiçekleri unutmayalım

Çiçekleri oldukça çok seviyor fakat alandan da tasarruf etmek istiyorsanız, duvarlarınızı kullanabilirsiniz. Duvarlara monte edilmiş birkaç saksılık, bu konuda iyi bir fikir olacaktır. Tabi ki asma çiçekleriniz için de tavanlarınızdan birkaç tutamaç ile güzel bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bahçe Resimleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Puf Minderler İle Bahçenizi Süsleyin

Bahçeniz, geniş bir balkonunuz veya terasınız var ve nasıl daha şık ve zarif bir hale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*