Kapalı Balkon Dekorasyonu

 

Evimizin en özel bölümü balkonlardır. Bu yüzden balkonlarımızı da tıpkı bir odaymış gibi dekore edebiliriz. İnsanların bazen odada sıkıldığı olur ve dışarısını görmek isteyebilir ya da dışarısını izleyerek oturmak, kitap okuma mangal yapmak hatta aklımıza gelebilecek birçok vakit geçirme yöntemini balkonlarda geçirebiliriz. Bunun için balkonunuzun rahat ve buna uygun olması gerekir.

Mobilyaların kapalı balkonlardaki önemi:

Öncelikle mobilya seçimi yapacak olursak, büyük ve geniş mobilyalardan ziyade daha ufak hatta katlanabilir mobilyalar kullanabilirsiniz. Mesela tekli rahat ve yumuşak koltuklar olabilir. Mesela balkon tasarımına uygun, arkalığı olmayan duvara dayandırılan koltuklar olabilir. Yine portatif bir masa ve sandalyelerle gelecek misafirlerinizi rahatça ağırlayabilirsiniz.

Çiçekler yine olmazsa olmaz bir konumda!

şık Kapalı Balkon Dekorasyonu

Kapalı balkon dekorasyonunun olmazsa olmazı çiçekler de var tabi. Birkaç güzel saksı kullanarak ortamırengârenk çiçeklerle güzelleştirebilirsiniz. Balkonumuz biraz dar derseniz tavana asılan cepleri kullanmanızı öneririz. Ayrı bir hava katacak bu seçimle biraz daha yerden tasarruf etmiş olup başka bir şeyler düşünebilirsiniz.

Geniş balkonlular için:

modern Kapalı Balkon Dekorasyonu

Balkonum çok geniş diyenler için, güneş almayacak yerine hamak yapmakla başlayabilirsiniz. Hamaktan söz etmişken koltuk tercihini de salıncak koltuk salıncak kanepeden yana kullanabilirsiniz. Şömine görüntüsü veren güzel bir ısıtıcı ya da sadece görüntüsünün yeteceği bir köşe. Bunun önüne alçak be birazcık geniş masa ve masanın etrafına puf yastıklar, koltuklar. Kışın bile oradan ayrılmak istemeyeceksiniz. Balkonun güzelliği ve tabi ki de bahsettiğimiz şömine içinizi ısıtacaktır. Çiçeklerden vazgeçmemeli yerde duran saksılarla aynı zamanda bir bahçe ferahlığı sağlayabilirsiniz. Son olarak balkonunuz mutfağa uzak olmalı. Özellikle salıncak kanepede otururken rahatınız bozmak istemeyeceğinizden bu kanepenin yanına, yakınına mini bir buzdolabı alarak soğuk içeceklerinizi burada tutabilirsiniz.

Görüntü ve pratiklik bakımında mükemmel ötesi kapalı balkon dekorasyonu sizleri bekliyor. Arkanıza yaslanın ve rahatınıza bakın.

Kapalı Balkon Dekorasyonu

Bir önceki yazımız olan Balkon Tasarımları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Puf Minderler İle Bahçenizi Süsleyin

Bahçeniz, geniş bir balkonunuz veya terasınız var ve nasıl daha şık ve zarif bir hale …

One comment

  1. _ balkon yaşam alanım kapalı orda oturup kahve içiyorum😔

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*