Koçtaş Bahçe Dekorasyonu

Yaşam alanlarının vazgeçilmez unsurlarından biri de bahçelerdir. Şehrin karmaşasından uzaklaşarak bahçe işleriyle uğraşmak en rahatlatıcı uğraşlardandır. Bir şeyler ekmenin yanı sıra aynı zamanda bahçe içinde yapılacak ve görsel açıdan bahçenin güzelliğini de öne çıkaran dekorasyon işlemleri koçtaş bahçe dekorasyonu ekipmanları ile hem eğlenceli hem de kolay bir hal alıyor. Koçtaş’ın yüzlerce dekorasyon ürünleri içinden yapılabilecek seçimler ile görenlerin hayran kalacağı ve görsel açıdan muazzam bir bahçe oluşturulabilir. İyi dekore edilmiş bahçeyi oluşturmadan önce iyi bakılmış, yeşillendirilmiş ve mevsimine, ortamına uygun ağaçlar ile oluşturulmuş iyi bir bahçeye ihtiyaç vardır. Dekorasyon diğer bir tanımla işin ikinci basamağı olacaktır.

Bahçe Oluşturmaya Uygun Yeşillik ve Ağaç Önerileri

Bahçenin ferah ve güzel bir hava verebilmesi için bolca yeşilliğe ihtiyaç vardır. İhtiyaç duyulan yeşil alanın oluşturulabilmesi için serme çim ya da çim tohumu kullanılabilir. Bahçenin kullanılacak alanları iyi tespit edilmelidir. Kamelya, salıncak, oturma takımı ve yol olarak kullanılacak alanların ilk olarak yerlerinin belirlenmesi alanın verimli kullanılması açısından önem arz etmektedir. Çim alan ekiminden sonra, bahçeye uygun yerlere bodur meyve fidanları ve çalı gülleri, çok mevsimlik ya da mevsimlik renkli çiçekler ekilebilir. Bahçenin içinde belirli alanlara ulaşım sağlamak amacıyla dekoratif taşlardan küçük bir yol oluşturulabilir. Bitkilerin sulaması için gerekli sulama sisteminin ve fıskiyelerin kurulması da bu aşamada yapılmalıdır. Bahçede ekimi yapılan yeşillikler büyüdükçe zamanla güzel bir görüntü oluşmaya başlayacaktır.

Dekoratif Bahçe Aksesuarları İçin Öneriler

Koçtaş bahçe dekorasyonu malzemeleri içinde en çok kullanılan elemanlardan biri de değişik figürler ile oluşturulmuş saksılardır. Bu saksılar bahçede belli alanlara güzel bir görüntü verecek şekilde yerleştirilebilir. Bir diğer unsurda bahçe ışıklandırmasıdır. Işıklandırma için solar enerjiyle yani güneş enerjisiyle çalışan ve istenildiği takdirde her yere taşınabilen LED’li aydınlatma elemanları düşünülebilir. Ya da kuvvetli bir ışık isteniyorsa yine LED projektörler bu işi görecektir. Oturma takımları masa ve sandalyeleri ile ortamla uygun bir uyum sağlayacaktır. Ya da uygun bir köşeye kendinden askılı portatif bir salıncak kurulabilir. Önemli olan bahçenizin nasıl görünmesini ve ne amaçla kullanacağının belirlenmesidir. Gerekli tüm araçlar bu kriterlere göre kolaylıkla seçilebilir.

Bir önceki yazımız olan 2017 Bahçe Aksesuarları başlıklı makalemizde 2017 Bahçe, bahçe ve bahçe aksesuarları hakkında bilgiler verilmektedir.

Check Also

Puf Minderler İle Bahçenizi Süsleyin

Bahçeniz, geniş bir balkonunuz veya terasınız var ve nasıl daha şık ve zarif bir hale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*