Yeni Balkon Dekorasyonu Önerileri 2016

Yaza Açılan Kapımız: Balkonlar

Soğuk havaların geride kalması ve havaların ısınmasıyla birlikte tüm kış sıcacık vakit geçirdiğimiz evimizin yerini balkonlarımız aldı. Balkonda yapılan güzel bir kahvaltı, kahvaltı sonrası eşinizle veya ailenizle içeceğiniz keyif kahvesi ile birlikte sizin için doğan güne hazırsınız demektir. Ya da hafta içindeki iş yükünüzün verdiği stresten bir çırpıda kurtulacağınızın habercisidir balkonunuzda yudumladığınız kahve.

balkon-dekorasyonları-2016

Tatile gitme fırsatınız olmadıysa veya sizin de diğer arkadaşlarınız gibi doğayla hemhal olacağınız bir köyünüz yoksa baharı ve yaz havasını iyice yaşayabilmeniz için balkon dekorasyonunuzu çok iyi düşünmeniz gerekir.

Tatile gidemediğiniz için üzülmek yerine balkonunuzdan maksimum seviyede yararlanmak için onun büyüklüğüne uygun dekoratif düzeni sağlayarak çok güzel bir açık hava mekânı hazırlayabilir, konforunuz ve zevkiniz için benzersiz bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Bir masa, sandalye, uzanmak için bir kanepe, rahat yastıklar, minderler, mumlar… Pek çok şeyi sıralayabilirsiniz balkonunuzu dekore ederken. Ama niyetiniz güzel bir açık hava mekânı yapmak ise bizce önceliğiniz çiçekler olmalı.

renkli-balkon-dekorasyonları-2016

Çünkü çiçekler balkonun ruhudur. Balkon dekorasyonu yaparken mutlaka birkaç çiçek kullanılmalı. Lale bunlardan biridir. Baharın habercisi olarak dikeceğiniz farklı renklerdeki 10 lale ile rengârenk bir görsel şölen sunabilirsiniz kendinize. Diğer bir önerimiz ise yaz boyu açan begonya türüdür.

Yeşil ve pembe ağırlıklı renklere sahip olan bu çiçek tam da yaz dekorasyonu için uygun olan çiçektir. Bu çiçekler balkon dekorasyonunuza uygun olarak yapılmış demirlere asılmış birkaç saksı içinde, raflı bir dolabın bölmelerinde veya balkon zeminine koyulmuş saksılarda olabilir.; ama illa ki olsun. Bu çiçekler bir Pazar kahvaltısında veya yorgun bir günün akşamında kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacaktır.

kapali-balkon-dekorasyonu-2016

Balkonunuz yeterli büyüklüğe sahip ise dekorasyon için modern ve küçük ölçüde rahat bir oturma grubu ve sehpa kullanabilirsiniz. Dekorasyon için kullanacağınız tüm eşyalar ve aksesuarların birbirine uyum göstermesini sağlayabilirseniz ortaya güzel bir görüntü ve çok kullanışı bir yaz mekânı çıkacaktır.

Küçük bir beyaz masa ve sandalyeler veya sehpa ile balkonunuzun şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Diğer taraftan dar bir balkonun dekorasyonunun da ki en önemli şey mekândan tam anlamıyla yararlanabilmektir. Aydınlatma için balkonun dikey yüzeylerini kullanmak ve eşyaları koymak için dekoratif raflar kullanmak buna örnek olarak gösterilebilir.

cicekli-balkon-dekorasyonu-2016

Son olarak küçük veya halı ile balkon zemininize sıcak bir hava verebilirsiniz. Balkonunuzu çiçeklerle doldurmadan önce bu çiçeklerin bakımı için ayırabileceğiniz zamanınızın olup olmadığını düşünmeyi ve böyle bir hobiden zevk alıp almayacağınızı düşünmeyi de unutmayın.

 

 

Bir önceki yazımız olan En Güzel Bahçe Dekorasyon Önerileri 2015 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Puf Minderler İle Bahçenizi Süsleyin

Bahçeniz, geniş bir balkonunuz veya terasınız var ve nasıl daha şık ve zarif bir hale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*