Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Ev dekorasyonu denildiği zaman akla gelen ilk yerlerden biri de hiç şüphesiz evin en çok kullanılan mekânlarından biri olan banyolardır. Ev sakinlerinin yanı sıra özellikle de eve gelen misafirlerin mutfaktan sonra uğrak yeri olarak en çok banyoları kullanmaktadırlar. Durum böyle olunca herkese açık olan banyoların dekorasyon işlemlerinde son derece hassas ve dikkatli olunması gerekmektedir.

banyo-dekorasyonu-kirmizi-2016

Banyo, özellikle temiz tutulması gereken bir ortam kadar onun oluşturulması sırasında kullanılacak olan mobilya, fayans, duşa kabin vb. ürünlerin seçimi de son derece önemlidir. Bu sebeple banyoların dekorasyon işlemleri sırasında ev sahipleri iyi bir inceleme yaptıktan sonra dekorasyon işlemlerini tamamlaması gerekir. Bu sebeple de özellikle mobilya aksamının kaliteli ve sağlam malzemeden olmasına özen gösterilmeli. Mobilya olarak banyolarda aynanın etrafına veya alt kısmına yerleştiril dolap ve çekmece takımları gelmektedir. Bu dekorasyon ürünlerinin malzeme kalitesi iyi seçildiği gibi sağlam ve dayanıklı olması da önemlidir.

banyo-dekorasyonu-ornekleri

Çünkü yapılan duş sonrası ortamdaki buharın banyo içerisine hızla yayılması banyo dolaplarının kısa sürede deforme olmasına neden olabilmektedir. Bu sebeple banyo dolaplarının kalitesi önemlidir. Banyo dekorasyonunda en önemli ürünlerden biri de hiç şüphesiz fayanslardır. Gerek duvar gerekse de yer zemininde kullanılan bu ürünlerin mobilya aksamı, duşa kabin ve aydınlatma ürünleri ile uyum içerisinde olması de son derece önemlidir.

banyo-dekorasyonu-modelleri-2016

Özellikle banyoda kullanılması düşünen fayansların klasik renklerde ve göz yormayacak şekilde sade olması banyonun daha hoş görünmesini sağlayabilir. Ayrıca banyoda dekorasyon için küvet mi yoksa duşa kabin mi olacak bu ürünlerin seçimi de son derece önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Banyo Dekorasyonu İçin Öneriler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Mozaik Lavabo Modelleri

Evini yenileyenler ve yeniletmek isteyenler artık sizler için en güzel bir şekilde ve kaliteli lavabo …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*