Araba Desenli Çocuk Odası Halı Modelleri

Erkek çocuklarının vazgeçilmezi arabaları hayatlarının her karesine yerleştirmek istediklerini hepimiz biliyoruz. Peki ya odalarındaki halıda da araba desenini kullanmak isterlerse nasıl bir tercihte bulunmalıyız?

Boy boy ve desen desen araba desenli halıların dilediğiniz her rengine ulaşabiliriz artık. Hatta lisanslı ürün olması bir çok markanın daha da popülerleşmesini sağlıyor. Lisanslı araba desenli halıların da hem kaliteli hem de kanserojen madde içermemesi sağlık ve kullanılabilirlik açısında içimize su serpiyor.

Eğer küçük bir odanız varsa kesinlikle büyük boyutlarda ve koyu renklerde araba desenli bir halı tercih etmeyin. Bu odanızı daha da küçük gösterecektir. Genellikle kırmızısı tercih edilen bu halıların bütün oda dizaynına uyum sağladığını gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Eğer oldukça geniş bir odanız varsa dilediğiniz boyutta kullanabileceğiniz halıların rengine dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü bir halı rengi ve boyutuyla geniş bir odayı kasvetlendirebilir.

İster içinde minik minik araba resimlerinin bulunduğu rengarenk, isterseniz de tek bir arabadan oluşan tek bir renkte halı tercih edin her iki şekilde de odanızın havasını değiştirebilecek. Renkli ve resimli yani dikkat çeken nesnelerin çocuğunuzun hayal dünyasına artı sağladığını asla unutmayın. Ancak bu işi abartarak dolaplarda, perdelerde veya odanın her köşesinde bir resim kullanmak göz yorucu ve dikkat dağıtıcı olacağından bizler çocuk odalarını tek renk kullanıp açık renkler olmasına odada yalnızca tek bir nesnenin renkli ve dikkat çekici olmasını tavsiye ediyoruz. Yani öncelikle bilmeliyiz ki odalarının her yerinde araba deseni kullanmaktansa yalnızca halıda kullanmak çocuklarımız için oldukça yeterli ve tatmin edici olacaktır.

Son günlerde de sevimliligini koruyan araba şeklindeki halılar. Bu halılar küçük boyutlara sahip olması sebebiyle bizlere oda da minik bir esinti yaşatıyor. Kullanışlılığı açısından araba desenli veya araba şekilli iki halı tipinde pek bir fark göremesek de klasik tarzdan biraz uzaklaşıp değişik tarzlar denemenizi öneririz.

Bir erkek çocuğunun odasının havasını koruyan elbette ki arabalardır. Bırakın çocuğunuz o çok sevdiği arabaları halısında da kullansın.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Odası İçin Halı Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Organik Kumaşlar ve Çevre Dostu Eşyalar 

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocukların yatak odalarında çok fazla zaman geçirmeleri sürpriz değil. Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon Modelleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*