Beyaz Bebek Odası

 

Günümüz evlerinde herkesin kendine ait bir odası bulunmaktadır. Kişisel yaşamı daha da özelleştiren bu odaları isteğimiz doğrultusunda dekore ettirebilme olanağına da sahip bir durumdayız. Bu bebekler için de geçerli. Her ne kadar onların dekorasyonunu ebeveynleri yaptırsa da bu bölümün dekorasyonu da büyük önem taşımaktadır. Seçilecek olan malzemeler, mobilyalar, boyalar ve bunun gibi etmenler bebeklerin sağlığını etkileyebilecek potansiyeldedir. Bu yüzden dekorasyon tercihi yaparken ince eleyip sık dokumakta fayda var.  Aşağıdaki yazımızda ise son yıllarda sıkça tercih edilen beyaz bebek odası dekorasyonlarından bahsedeceğiz.

hazır Beyaz Bebek Odası

Neden Beyaz?

Ferahlatıcı bir özelliğinin olmasından dolayı tıbbi olarak da bebek odaları için en uygun renk beyazdır. Daha koyu renkler tercih edildiği takdirde bebeğinizin gözleri yorulabilir ve sağlık açısında bazı problemleri tetikleyebilirsiniz. Bu nedenle beyaz renk bebek odaları için en uygun renk olarak görülmektedir.

Mobilya Seçimi

baby home Beyaz Bebek Odası

Odada hakim olan renk beyaz olacağı için haliyle seçilecek olan mobilyalar da beyaz olmalıdır. Fakat burada da sağlığı olumsuz yönde etkileyebilecek etmenler bulunabilir. Örneğin boyalar. Seçeceğiniz mobilyadaki boya zamanla ortama zararlı gazların salınımını tetikleyebilir. O konuya özen gösterildikten sonra beyaz bebek odası için beyaz mobilyalar konusuna geri dönebiliriz. En dekoratif mobilya tipi ahşap olacaktır. Ahşap bir yatak ve ahşap bir bebek sandalyesi odayı harikulade gösterecektir.

Bir önceki yazımız olan Desenli Çocuk Odası Mobilya Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Organik Kumaşlar ve Çevre Dostu Eşyalar 

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocukların yatak odalarında çok fazla zaman geçirmeleri sürpriz değil. Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon Modelleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*