Çocuk Odasına Ranza Fikirleri

Eğer kardeşinizle birlikte küçük bir odayı kullanmak durumunda kalıyorsanız mutlaka ranza kullanımına ihtiyaç duyacaksınız. Aslında ranzaların pratikliği sayesinde aynı odada 4 hatta 5 kardeş bile kalabilir. Bunun için seçeceğiniz ranza oldukça önemli. Eğer 2 kişi için bir ranza seçecekseniz ister demir, ister ahşap tercih edebilirsiniz. Kalan kısmı dolap, şifonyer ve çalışma alanı olarak değerlendirirsiniz. Ranza sizin için odayı karanlık yapan nesneden ibaretse; farklı modellerde ve konseptlerde olanlardan tercih edebilirsiniz. Ranzanın alt kısmı çalışma alanı, üst kısmı yatak olanları eğlenceli ve yaratıcı olacaktır. Hem arkadaşlarınız geldiğinde onlarla birlikte vakit geçirmek için güzel bir mekanınız olacak; hem de yatağınıza yakın güzel bir alan!

Ranzaların, bir kısmı çekmece gibi sonradan çekilen kısmıyla birlikte; 3 katlı olanları da vardır. En küçük kardeş yere sabit olan yatakta yatarken; diğer 2 kardeş te 2 katı paylaşabilir. 4 kardeşin aynı odayı kullandığı ranzalarda; ortadaki bir merdiven sayesinde üst katlardaki yataklara ulaşmak mümkün. Bu modeller oldukça güzel ve kullanışlıdır. Sağda ve solda iki adet yatak ve ortada bir merdiven vardır. Genelde duvara sabit şekilde olur. Ranzayı tek çocuk olduğu halde seçiyorsanız; ev tarzında olanlardan seçebilirsiniz. Alt kısım ev formatında olur, yukarıya evin 2. katına çıkar gibi döner merdivenle çıkılır. Ayrıca bu çocuğun hayal gücüne, yaratıcılığına ve gelişimine de destek olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Araba Desenli Çocuk Odası Halı Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Organik Kumaşlar ve Çevre Dostu Eşyalar 

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocukların yatak odalarında çok fazla zaman geçirmeleri sürpriz değil. Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon Modelleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*