Banyo Dekorasyonunda Son Trendler

 

Teknoloji, dizayn ve ulaşılabilirliğin her geçen gün daha iyi seviyelere geldiği ülkemizde artık insanlar oturma odalarına, mutfaklarına ve yatak odalarına verdikleri önem kadar, banyolarına da inanılmaz önem vermeye başladılar.

 

Gerek misafirler için, gerek insanın kendi evindeki güzelliği ve şıklığı hissetmesi içi… Banyo, küçük olarak düşünülse de tasarımını ve seçimini yapmak en az diğer odalar kadar zorlu ve uğraştırıcı olacaktır.

retro-banyo-dekorasyonu

 

Peki tasarım ve dizayn nasıl olmalıdır? Neler kullanılmalı ve nerede kullanılmalıdır? Banyo dekorasyonundaki son trendler nedir? Öncelikle duvarlardan başlamak gerekirse. Son dönemlerde duvar kâğıtlarınakarşı yoğun bir talep görülmektedir.

 

Bunu öncelikli sebebi fiyatının uygun olmasıdır. Mermer kullanımının sebebi ise temizlenmesinin kolay olmasıdır. Renk seçimi en önemli noktalardan birisidir. Tabiki günümüzde artık şık ve tasarımı güzel görünen bir banyo istiyorsanız duvarlarınız tek bir renkten oluşmamalıdır.

 

Renklerin kombini ve dizilişi çok önemlidir. Önceliklerinize dikkat etmeniz çok önemlidir. Örneğin dolaplarınız var sadece duvarlarımı değiştirmek istiyorsunuz, yoksa her şeye sıfırdan mı başlayacaksınız.

 

Çünkü bir banyonun güzel gözükmesi her şeyin birbiriyle olan kombininden çıkacak olan güzel yansıma ve uyumundan ibarettir. Zamanın değişime uğrattığı bir ilginç durumda artık banyolarda ne kadar bazı küvetler şık dursada artık küvet kullanılmamasıdır.

siyah-banyo-dekorasyonu

 

Duşa kabin mantalitesi özellikle son yıllarda inanılmaz ilgi görmüş ve hem yerden tasarruf hem de göze güzel görünecek şekilde dizayn edilmeye başlanmıştır. Küvet isteyenler evinin başka bir bölümünü örneğin rahatlama ve dinlenme odası gibi bir bölümde kullanmaları daha cazip olacaktır. Her tasarımda olduğu gibi hatırlatılması gereken şey alanınızın ve bütçenizin ne olduğudur.

 

Banyo dekorasyonundakitrendlere baktığımızda kısaca şöyle özetleyebiliriz. En önemli nokta olan renk seçimi ve her şeyin birbiriyle olan uyumudur. Koyu renk seçilmiş bir banyoya beyaz LED ışık kullanımı, açık renk seçilmiş bir banyo için ise daha sarımsı yer ve duvar ışıkları kullanılmasıdır.

 

Başka bir noktada yerden tasarruf etmek son dönemin en önemli noktası haline gelmiştir. Duvara asılı dolaplar, duşa kabin duşlar ve eğer yeriniz arttıysa ilginç olarak koltuk ve sandalye kullanımı. Bunların her birinin birleşmesiyle banyonuzu kaliteli bir şekilde ve modaya uygun olarak tasarlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Duvar Boyaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Organik Kumaşlar ve Çevre Dostu Eşyalar 

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocukların yatak odalarında çok fazla zaman geçirmeleri sürpriz değil. Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon Modelleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*