En Güzel Genç Kız Odası Aydınlatma Önerileri 2016

Ev dekorasyonu denildiği zaman evin sadece oturma odası, yemek odası, yatak odası ve mutfağının dışında aile bireyleri arasında yer alan çocuklarımız için hazırlanmış olan genç odalarının da dekorasyonu son derece önemlidir. Özellikle de belirli yaştan sonra gerek ihtiyaçları noktasında gerek se de yaşının getirdiği gereksinimlerden ötürü genç kızlarımız için ayrı bir odanın bulunması şarttır. Bu bağlamda genç kızlarımız için düşünülen odaların dekorasyon özelliklerine dikkat etmek gerekir. Bayanların doğasında olan bir takım ayrıntılar genç kızlarımızda da olacağı için odanın dizaynı noktasında genç kızların fikirleri mutlaka alınmalıdır. Aile bireyleri nazarıyla genç kızlarımızın odaları noktasında kendi başlarına verebilecekleri kararlar arasında genç kız odasının aydınlatma sistemidir.

genç-kız-odası-abajur-modelleri-2016

Genç kızlarımız kendi odaları için çeşitli aydınlatma sistemlerini seçebilmesine ek olarak aile bireylerinin aydınlatmanın geliş açısı, insan gözünün yorulmaması, ışığın şiddeti ve rengi noktasında kesinlikle kendilerinin karar vermesi gerekir. Bunun için aile bireyleri sarı renk ağırlıklı olup, mümkün olduğunca odanın alçı tavan yapılması ile tavanın gömme veya gizli bölme olarak atfedilen yerlerine led veya spot aydınlatma çeşitlerini kullanabilirler. Özellikle de genç kızlarımızın çalışma masası veya bilgisayar masalarının aydınlatma sistemlerini doğrudan göz ile temasının bulunmamasına özen göstermeleri gerekir. Aydınlatma konusu ev dekorasyonunda çok önemli olup, ev içerisinde yaşayan bireylerin doğrudan ışık ile temasının kesilip ve iyi bir aydınlatma sağlanması gerekir.

Bir önceki yazımız olan 2016 Duvar Dekorasyonları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Organik Kumaşlar ve Çevre Dostu Eşyalar 

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocukların yatak odalarında çok fazla zaman geçirmeleri sürpriz değil. Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon Modelleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*