Evlerde Sonbahara Hazırlık

Yaz aylarının bitmesi ile birlikte sonbahar hazırlığı hemen hemen her evde gerçekleşen bir durumdur. Bu nedenle yaz aylarının sonuna doğru birçok ev hanımını sonbahar hazırlığı telaşı alır. Evlerin sonbahar ve kışa hazırlık aşamasında çeşitli temizlik ve bakımları yapılarak bir sonraki yaza kadar olması gereken hazırlıklar son halini alır. Yaz aylarının sonunda sonbahar için yapılacak hazırlıkların başında evlerin badana ve boya işlerinin yapılmasıdır. Yaz aylarında kapı ve pencerelerin sürekli açık olmasından dolayı zamanla evlerin duvarlarındaki boyalarda soluklaşmalar başlıyor. Aynı zamanda yaz sıcakları evlerin boyalarında tahribatlara neden oluyor. Bu nedenle sonbahar hazırlığı için öncelikle evlerin duvar ve tavanlarının boya ve badana yapılması gerekiyor.

Sonbahar İçin Gerekli Olan Diğer Hazırlık

Sonbaharın yaklaşması ile birlikte evlerde sonbahara hazırlık için yapılacak olan diğer hazırlıklar ise sonbahara uygun kıyafetlerin raflardaki yerini almasını sağlamaktır. Bu nedenle sonbahara uygun kıyafetler yıkanır, temizlenir ve ütülenir. Sonrasında ise dolaplardaki yerini alır. Bunun yanı sıra eğer ki müstakil bir evde oturuluyor ise ve evin bahçesi varsa bahçe bakımları için sonbahara hazırlıklar yapılır.

Halıların ve Perdelerin Yıkanması

Sonbahara hazırlık evresinde yapılacak işlemlerden birisi de yaz boyunca kirlenen halı ve perdelerin bakım ve temizliklerinin yapılmasıdır. Bu nedenle birçok kişi temizleme firmaları aracılığı ile halı ve perdelerinin temizlik işlemlerini yaptırıyorlar ve sonbahara evlerinin tertemiz girmesini sağlıyorlar.

Bir önceki yazımız olan Evlerde Mistik Hava Oluşturma başlıklı makalemizde Ev ortamlarında mistik hava, evlerde mistik hava ve Mistik Hava hakkında bilgiler verilmektedir.

Check Also

Organik Kumaşlar ve Çevre Dostu Eşyalar 

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocukların yatak odalarında çok fazla zaman geçirmeleri sürpriz değil. Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon Modelleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*