Feng Shui Ev Dekorasyonu

 

Ev dekorasyonlarında özellikle Uzakdoğu felsefelerinden yararlanmak, felsefe öğretisini evinde uygulayarak, yararlarından faydalanmaya çalışmak isteyen birçok insan için, yıllardır,  Feng shui felsefesi uygun bir tercih olmuştur.  Feng shui ev dekorasyonu, uygulanması gereken birçok kural bir yana, aslında huzuru ve sadeliği temsil ediyor.

Feng shui nedir?

sade Feng Shui Ev Dekorasyonu

Bir Uzakdoğu felsefesi olan feng shui, evrende devamlı hareket eden ve bizi etkileyen metafiziksel enerjilerin olduğunu savunur ve “chi” yani “ejderhanın kozmik nefesi” olarak adlandırılan bu enerjiyi en faydalı şekilde yakalamak bizim elimizde der. Uzakdoğuluların görünmeyene olan inançları, bunu adlandırma şekilleri, birçok insan için de rahatlatıcı ve huzur verici olmuştur. Bu yüzden insanlar, bu enerjiyi yakalamak adına, felsefe öğretisine uygun döşenmiş evlerde yaşayarak rahat ve mutlu bir hayat süreceklerine inanmışlardır. Biz de sizin için bu mistik kapıyı araladık ve öğretiye göre döşenecek olan evlerde dikkat edilmesi gereken hususları araştırdık. Buyurun hep birlikte inceleyelim!

oturma odası Feng Shui Ev Dekorasyonu

Yin ve yang!

                Öncelikle unutmamanız gereken en önemli detay, bazen negatif ya da pasif enerjilerin de size yardımcı olabileceği! Örneğin, dinlenme ya da yatak odanızda pasif enerji olan yin’i yanınızda tutmanız gerekirken, çalışma odanızda aktif yani pozitif bir enerji olan yang’e ihtiyaç duyarsınız!

Bir önceki yazımız olan 2016 Ev Dekorasyonu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Organik Kumaşlar ve Çevre Dostu Eşyalar 

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocukların yatak odalarında çok fazla zaman geçirmeleri sürpriz değil. Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon Modelleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*