Küçük Oturma Odası Dekorasyonu

 

Özellikle çocuklu ailelerde küçük ev ve küçük oturma odası ciddi sıkıntılar teşkil edebilir. Eviniz küçükse mutfağınız, çocuk odanız, yatak odanız ister istemez küçük olacak ve hareket özgürlüğünüzü kısıtlayacaktır. Bunun en büyük etkisi ise işten eve gelip ailenizle oturup dizinizi izleyeceğiniz oturma odasına olmuştur. Küçük ev demek küçük oturma odası demektir.

Oturma odanızın küçük olması, odanız üzerinde dekor yapmanızı da zorlaştıracaktır. Seçeceğiniz mobilyalar, kullanacağınız renk bir kat daha önem kazanmış olacaktır. Olumsuz durumlara rağmen, odanızı düzgün ve özenli bir dekorasyon ile şirin ve gösterişli bir hale getirebilirsiniz. Aşağıda sizler için küçük oturma odası dekorasyonu hakkında bilmeniz gerekenleri aktaracağız.

şık Küçük Oturma Odası Dekorasyonu

  • Odanız küçük ama dekor yapmak istiyorsanız dikkate almanız gereken en önemli şeylerin başında renk seçimi gelmektedir. Seçeceğiniz renk ile odanıza daha geniş ve ferah bir görüntü kazandırabilirsiniz. Özellikle kırık beyaz ve krem renklerini kullanarak odanızı istediğiniz şekle getirebilirsiniz. Tam tersi koyu renkler kullanarak da zaten küçük olan odanızı iyice küçük ve boğuk hale getirirsiniz. Bu ise pek hoşunuza gitmeyecektir.
  • Küçük oturma odası dekorasyonu hakkında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da mobilya seçimi ve yerleşimidir. Odanız size büyük mobilya kullanımı imkânı vermese de, kullanışlı ve küçük mobilyalar ile odanıza istediğiniz genişliği aktarabilirsiniz. Mobilyanızı yuvarlak yerine köşeli seçerseniz kendinize hareket ortamı sağlamış olursunuz.

güzel Küçük Oturma Odası Dekorasyonu

Gördüğünüz gibi küçük odalarda dekor uygulamak zordur. Çünkü hem mobilya hem de renk uyumu sağlamalı ve mobilyayı olabildiğince küçük seçmelisiniz. Ama güzel tercihler ile odanıza büyük bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2016 Ev Dekorasyonu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Organik Kumaşlar ve Çevre Dostu Eşyalar 

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocukların yatak odalarında çok fazla zaman geçirmeleri sürpriz değil. Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon Modelleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*