Küçük Tuvaletlere Dekorasyon Önerileri

Küçük olan tuvaletlerinizi kullanışlı ve bir o kadarda şık mekana dönüştürmek isterseniz size birkaç önerimiz olacak. Dar mekanlarda daha çok klasik mobilya ve aksesuar yardımıyla farklı bir hava oluşturabilirsiniz. Ayna tercihiniz eskitmeden yapılmış ahşap çerçeveli olmalı. Konsol ve üzerinde mum benzeri aplikler ile gayet şık bir alan yaratılabilir. Örgü sepet içinde sıvı sabun, el kremi ve peçete hoş bir sunum olacaktır. Lavabonun köşelerine yerleştirilecek renkli çiçekler hoş bir hava yaratacaktır.

Duvarlarda fayans türünü tercih etmemeli. Duvar kağıdı alternatiflerinden faydalanarak, duvarın yarısına karo döşeyebilir, diğer yarısını duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Bu ferah bir ortam ve ince bir derinlik katacaktır. Başka bir öneri; daha çok eskilerden bilinen, sempatik yüzleri içeren tablo, lavabonun kenarında şık bir tepsi ile misafir havlusu, misafir için diş fırçası ve peçeteler öneririz. Modern ve sade olacak şekilde gri renk bir lavaboyu siyah – beyaz aksesuarlarla detayları doldurabilirsiniz. Duvar kağıdı seçiminde daha parlak renkler, uyumlu olarak ışıltılı bir ayna, çiçeklerle süslenmiş misafir tuvaleti hazırlanabilir. Başka bir alternatif; tüm duvarları göz alıcı desende duvar kağıdı ile kaplayıp, çiçek ve mumlar serpiştirilmiş misafir tuvaletinde, lavabonun üzerine yerleştirilmiş tercihen uzun bir ayna mekanın daha geniş görünmesine yardımcı olacaktır. Farklı bakış açısıyla, duvarları geometrik şekillerden oluşan duvar karoları ile renklendirerek, tercihinize göre özel tasarımla hazırlanmış olacak aynanız ile tuvaletinize değişik bir hava ve modernlik katabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Organik Kumaşlar ve Çevre Dostu Eşyalar 

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocukların yatak odalarında çok fazla zaman geçirmeleri sürpriz değil. Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon Modelleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*