Mavi Ev Dekorasyonu

Mavidir aslında evin rengi, gökyüzünün ve denizin simgesi. Bambaşka hava katar girdiği ortamlara. Nefes alırsın aslında mavilerin arasında. Tonlamalarla da farklı bir görünüş ortaya çıkartır, şıklık katar salona, mutfağa, oturma odasına. Mavinin kullanılmasındaki tonlama önemlidir. Açık maviden koyuya giden dekorasyonlar daha da dikkat çekicidir.

Maviyi Sevenler İçin Mavili Oda Dekorasyonları

Her tarafta mavinin izlerini taşımalı oda. Uyum içerisinde birbirini tamamlaması gerekir. Maviye en yakışan renkler krem, beyaz, gri bazen acı kahvedir. Lacivert ya da turkuaz renginde bir koltuk takımına maviyi rahatlıkla empoze edebilirsiniz. Krem renk koltuk üzerinde oldukça şık durur. Aralara birkaç çiçekli yastıklarla bütünlediğinizde hem hareketlilik katarsınız hem de şıklığı yakalamış olursunuz. Aksesuarlarda da bütünlüğü yakalamanız önemli. Cam mavisi biblolar, köşede büyük bir vazo, mumlar ahizede belki de birkaç mavi parıltı yeterli olacaktır. Düz renklerde mutlaka olmalıdır. Aksi durumda çok da maviye bulanmış bir odaya sahip olmuş olursunuz. Dekorasyon fikrinizi oluştururken odanızın genişliğine dikkat etmelisiniz. Renkler güzel olsa bile küçük ve aydınlık olmayan bir odada hiç de hoş durmaz aksine boğucu karanlık bir ortam yaratmış olursunuz.

Mutfağın Mavisini Nasıl Öne Çıkartırım?

Mavinin ön planda olmasını istediğiniz bir mutfakta alt renginiz beyaz olmalıdır. Mutfakta kafa karıştırıcı o kadar çok renk vardır ki diğer renklerle kombin ederseniz karmakarışık bir mutfağınız olmuş olur. Beyazın sadeliğinden yararlanmalı beyaz masa ve açık mavi sandalyeler ile tamamlamalısınız. Halısı ve perdesi de aynı uyum içerisinde olmalı. Mutfağınızın modeline göre klasik ya da modern halılardan açıklı ve koyulu renkler barındıran halılar kullanabilirsiniz. Perde de daha çok düz tül stor ve yan fonlarda maviyi dâhil edebilirsiniz. Küçük ama önemli mutfak aksesuarlarını da ihmal etmemelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Parke Seçimi başlıklı makalemizde Evinizin dekorasyonu, parke ve Parkeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Check Also

Organik Kumaşlar ve Çevre Dostu Eşyalar 

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocukların yatak odalarında çok fazla zaman geçirmeleri sürpriz değil. Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon Modelleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*