Mavi Mutfak Modelleri

Modern insanın önem verdiği konuların başında iç mekan dekorasyonu gelir. Özellikle ev dekorasyonları kişinin dinlenme alanlarını kapsadığı için huzur veren ve uyumlu parçalardan oluşmasına önem verilir.

Mutfak Dekorasyonu

Evde uzun süreler geçirilebilen mutfaklar dekorasyon edilirken kullanılış amacına önem verilmelidir. Mutfak sadece yemek yapılan bir yer mi, yemek yapılarak yenilen bir yer mi, yoksa bunların dışında çay kahve de içilebilen bir yer mi soruları önemlidir. Mutfağın ışık alıp almadığı da dekorasyonunda önemli bir kriterdir.

Mutfakta Mavi

Pek çok renk tercih edilebileceği gibi mavi mutfak modelleri de seçenekler arasındadır. Mavi mutfaklar genellikler beyaz renkle birlikte dekore edilir. Özellikle sahil evleri için çok uyumlu bir seçenektir. Mavi beyaz uyumu mutfağa huzurlu, temiz bir hava verir ve aydınlık gösterir. Beyaz dışında çok nadir olmakla birlikte pembe, sarı, kırmızı, turuncu, kahverengi gibi renklerle birlikte de kullanılabilir. Ayrıca mavi renk, mutfakta, kendi renk tonlarıyla da kullanılabilir.

Nasıl Kullanılmalı

Mutfakta mavi rengi kullanırken abartıya kaçılmamalıdır. Özellikle mavinin tonu çok önemlidir ve açık renkler tercih edilmelidir. Dolap renklerinde beyaz tercih edilmişse, halı, perde, sandalye gibi diğer mutfağa hareket katan ayrıntılarda mavi renk kullanılır. Eğer dolaplar mavi renkteyse, mavi renk fazlasıyla mutfağa hâkim olacağından örtü ve avize gibi küçük ayrıntılar dışında mavi rengi çok fazla kullanmamak gerekir.

Bir önceki yazımız olan Dekoratif Saksı Modelleri başlıklı makalemizde Çiçek, dekoratif saksı ve saksı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Check Also

Organik Kumaşlar ve Çevre Dostu Eşyalar 

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocukların yatak odalarında çok fazla zaman geçirmeleri sürpriz değil. Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon Modelleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*