Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır ?

Mutfak dekorasyonu özellikle de bayanlar için oldukça önemlidir. Bayanlar açısından, vakitlerinin çoğunu mutfakta geçirdiklerini düşünürsek ne kadar önemli olduğu anlaşılacaktır. Yemeğini mutfakta yiyen aileler için mutfak dekorasyonu oldukça önemlidir. Yemek yerken veya yemek hazırlarken mutfakta rahat hareket çok önemlidir.

Mutfak dekorasyonunun ihtiyaçlara cevap veriyor olması gerekir. Eğer dekorasyonunuz ihtiyaçlara cevap veriyorsa dekorasyonunuz o kadar başarılı olmuş demektir. Mutfak dekorasyonun da sadece görsellik değil, kullanışlılıkta önemlidir. Bu anlamda dekorasyonunuzun da kullanışlı olması gerekmektedir.

trend-mutfak-dekorasyonu

Mutfak dekorasyonu nasıl olmalı sorusunun cevabını bu makalemizde bulabilirsiniz. Mutfağınızda canlı ve pastel boyalar tercih etmeniz halinde daha enerjik ve eğlenceli bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Eğer sade bir mutfak istiyorsanız; keskin hatlı, süslemesiz sade mutfak dolapları, parlak yüzeyler, spot ışıkları ve nötr renkler bir araya geldiğinde son derece sade bir mutfak ortaya çıkacaktır.

Tezgahın üstünde ki duvarlarda ve zemin döşemesin de ayna gibi fayansların kullanılması mutfağınıza modern bir hava katacaktır. Modern mutfak dolabı ise düz ve tek renk dolap kapakları olan, çekmeceleri yine aynı tasarımda ve metal kuluplu dolaplar modern mutfak dolaplarının en genel tarifidir.

Sadece görünümleri değil sizlere sundukları işlevlerde oldukça önemlidir. Renkli dekorasyonlardan hoşlananlar mutfak dolabı alırken mor, turuncu, kırmızı, yeşil, sarı gibi farklı renkleri tercih edebilirler. Parlak yüzeyleri sevenler ama renk konusun da tereddütleri olanlar beyaz rengi seçmesi daha mantıklıdır.

sarı-mutfak-dekorasyonu

Beyaz mutfaklar hem geniş hem de hijyenik görünmektedirler. Koyu renk tezgah ya da renkli mutfak halısı ile sade bir mutfak dekorasyonu sağlayabilirsiniz. Mutfak yağlı boya ya da plastik boya ile boyanabilir, ancak tavanların buharlaşmaması için ilk önce kireçle boyanması gerekmektedir.

Gününün büyük bir bölümünü kullananlar için aydınlatma oldukça önemlidir. Hem gözlerin yorulmaması, hem de aydınlatmanın yeterli olması daha rahta hareket etmemizi sağlar. Bol dolaplı bir mutfakta çalışanlar daha rahat edecektir.

Daha çok kullanılan mutfak malzemeleri duvardaki kapalı ve gömmeli mutfak dolaplarında bulunmalıdır. Ortalıkta görünür eşyaların çok az olması gerekmektedir. Gıda maddelerinin saklanması için gıda maddeleri ölçüsün de dolapların bulunması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan TV Ünitesi Nasıl Olmalı ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Organik Kumaşlar ve Çevre Dostu Eşyalar 

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocukların yatak odalarında çok fazla zaman geçirmeleri sürpriz değil. Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon Modelleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*