Odanızı Daha Geniş Göstermenin Yolları

Evinizdeki küçük odaları ya da salonunuzu daha büyük, aydınlık, ferah göstermek istiyor olabilirsiniz. Bunun için ufak dekorasyon düzenlemeri yeterli olacaktır.

Mümlün olduğu kadar açık ve aydınlık renkler kullanmaya özen gösterin. Duvar kağıdı kullanmak isteyebilirsiniz ancak duvarların tamamı yerine, en çok göz önünde olmasını istediğiniz bir duvara duvar kağıdı uygulamak daha akıllıca olacaktır. Duvarlarınız da çizgi tercih edecekseniz bunu dikey ve ince çizgiden yana kullanmak daha büyük ve uzun bir duvar algısı yaratağı için çok şık bir görünüm elde edersiniz.

Mobilyalarınızı ergonomik boylar da tercih edin. Çok büyük mobilyalar çok alan kapladığı için zaten küçük olan ortamları daha da basık gösterir. Mobilya ve aksesuarlarda şefaf ya da cam  tercih etmek renk karmaşası yaratmadığı için daha sade ve ferah bir görünüm ortaya koyar. Aksesuarlarınızı parıltılı ve koyu renk yerine daha minimal sade tercih etmek alandan tasarrufa destek olacaktır.

Koltularınızı uçuk pembe, beyaz, krem, uçuk sarı ya da mavi gibi açık otnlar da tercih etmeniz yararlı olur. Koltuk takımı yerine L koltuk yerleştirmek ise hem son derece modern ve rahat hem de az yer kapladığı için çok kullanışlı bir tercih olacaktır.

Özellikle duvarlar da ayna tercih etmek odanızı büyütmekte çok etkili bir yöntemdir. Duvarda yeriniz yoksa tavana bile asabilirsiniz ancak çok büyük olmaması önemli. Ve aynanız mutlaka gün ışığını yansıtacak bir yerde olmalı.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Organik Kumaşlar ve Çevre Dostu Eşyalar 

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocukların yatak odalarında çok fazla zaman geçirmeleri sürpriz değil. Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon Modelleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*