Oturma Odası Dekorasyon Örnekleri

 

Bir oturma odası dizayn edilirken, oturma odası dekorasyon örneklerine göz atmak, kendi salonlarınıza uygun bir model tercih etmek gerekmektedir. Tabi ki dar alanlarda bu fikirlere biraz daha titiz olarak göz atmak, sizlerin doğru tasarımları seçmenizde yardımcı olabilecektir.

Lüks oturma odaları

mavi Oturma Odası Dekorasyon Örnekleri

Kişiye göre bu tarz değişiklik gösterse de, lüks modeller arasında, gri ve siyah tonları daha çok tercih ediliyor. Tabi ki bu tasarımlarda, duvar dekorasyonları kendini oldukça iyi gösterirken, alçı ve asma tavanlarda şıklığı ön plana çıkartanlar arasında.

Niş tasarımları

rengarenk oturma odası dekorasyon örnekleri

Duvar dekorasyonları arasında olan niş modelleri, hem aydınlık açısından hem de şıklık açısından büyük bir öneme sahip. En güzel dekoratif biblolar, çerçeveler ve vazolar, duvar bölmelerinde kullanılırken, spot lambaları farklı ışık tonlarında sizlere eşlik ediyor.

Köşe takımları

Eğer ki salonlarınızda iki farklı tarzı yansıtmak istiyorsanız, oturma odası dekorasyon örnekleri arasında, bir bölümde köşe takımları tercih edilebilir. Misafirlerinizi ağırlayacağınız bir bölümde bunu kullanarak, kırmızı renk seçenekleri iyi bir tercih olabilir. Ortaya ise, siyah tonlarında camlı bir orta sehpa konumlandırarak, siyah ve kırmızının uyumunu yakalayabilirsiniz. Tabi ki duvarlarda bu uyumu yakalayabilecek bazı tablolar da kullanılabilir.

TV karşısı

Televizyonlarınızı duvara monte ederek, son yılların modernliğini elde edebilirsiniz. TV karşısı ise ikinci bir bölüm olarak oluşturulabilirken, oturma grupları yerine, yeni tasarıma sahip kanepeler ya da tekli koltuklar kullanılabilir.

Bir önceki yazımız olan Küçük Oturma Odası Dekorasyonu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Organik Kumaşlar ve Çevre Dostu Eşyalar 

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocukların yatak odalarında çok fazla zaman geçirmeleri sürpriz değil. Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon Modelleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*