Salon Aydınlatması Nasıl Olmalı

Evin çeşitli bölümleri arasında en çok kullanılan ve misafirlerin ağırlandığı bölüm olarak evin salon bölümü gelmektedir. Özellikle ev dekorasyonu noktasında da çok fazla ayrıntının bulunduğu salon için sadece mobilya aksamları ile doldurulmasının yanı sıra kullanılacak perde ve halı çeşitlerinin de önemli bir kat daha artmaktadır. Tüm bu ürünlerin bir araya getirilmesinde dikkat edilmesi gereken birbiri ile uyumu, salonun kullanışlı olması ve görsellik noktasında zevk vermesi gerekmektedir.

tavandan-salon-aydınlatması

Ev içerisinde yaşamını sürdürecek olan bireylerin salon dekorasyonunda bu hususlara dikkat ettikten sonra dikkat etmeleri gereken bir başka husus ise, salonun aydınlatma sistemidir. Bilindiği üzere dekorasyon sadece belli başlı ürünlerden meydana gelmeyip, aydınlatma gibi bir konunun başlı başına bir uzmanlık gerektirdiğini belirtmek gerekir. Sizlerde bu hususlara dikkat etmek suretiyle salonunuzun nasıl aydınlatılması gerektiğin merak ediyor musunuz ?

beyaz-salon-aydınlatması

Salon aydınlatma sistemi ile ilgili olarak son yıllarda en çok tercih edilen ürünler arasında alçı tavan modellerinin üzerine yerleştirilen farklı aydınlatma sistemleridir. Özellikle gizli bölme veya alçı tavanın gömme bölümlerine yerleştirilen aydınlatma sistemleri sayesinde salonun tam teşekküllü olarak aydınlatılması sağlanmaktadır. Ayrıca tavanın duvar kısmında kalan bölümlerine aynı şekilde spot veya led aydınlatma ürünleri de monte edilebilir. Evinde süs ve aksesuara önem veren bireyler için aynı şekilde yan duvarlardaki tablo kenarlarına isteğe bağlı aydınlatma ürünleri de konularak salonda farklı bir esinti hissettirilebilir.

Bir önceki yazımız olan Priz Kenarı İçin Sticker Tavsiyeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Organik Kumaşlar ve Çevre Dostu Eşyalar 

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocukların yatak odalarında çok fazla zaman geçirmeleri sürpriz değil. Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon Modelleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*