Salon Yerleşimi Nasıl Olmalı ?

Salonlarımız ev içerisinde en çok kullanılan bölüm olup aynı zamanda birçok misafiri ilk kabul ettiğimiz mekânlardır. Bu kadar kullanışlı olan ve dışarıdan evimize gelenlerin ağırlandığı yerinde kullanışlı olması, dekorasyon ürünleri noktasında tam teşekkül olması ve abartıdan uzak bir görüntüye sahip olması gerekir.

halı-salon-yerleşimi

Bunun için ev dekorasyonu ürünlerinin en iyi şekilde kullanılması gereken salonlarımız için bir takım öneriler bulunmaktadır. Buna göre evin salon bölümünün yerleşimi sırasında dikkat edilmesi gereken hususların başında konu, yerleşimi ve boyutları önemlidir. Salon için eşya alırken bu hususları göz önünde bulundurulmalı başta mobilya ürünlerini alırken bu kriteri göz önüne almamız gerekir. Salonu iyi tanıyan biri ilk olarak oturma grubu olarak köşe takımı mı yoksa klasik oturma grubu mu alacak iyi tahmin yapabilir.

dekoratif-salon-yerleşimi

Oturma grubunun seçiminden sonra salonun en güzel yerine bir adet TV ünitesi mobilya aksamı ve duvar renkleri ile uyumlu olacak şekilde seçilmelidir. Büyük eşyaların seçiminden sonra başta kullanılacak olan halının şekli, deseni ve rengi belirlenir. Akabinde perdelerin klasik veya stor perde mi kullanılacak seçimi yapılırken, ayrıca perdelerin mobilya eşyaları ile birlikte uyumlu olması da önemlidir. Son olarak aydınlatma sisteminin mümkün olduğunca sarı renkli olup doğrudan insan gözü ile temasını kesmek lazımdır. Son olarak salonda kullanılacak olan aksesuar, tablo, süslerin kendi zevk, salondaki eşyalar ile uyumlu bir şekilde yapılmasına özen gösterilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Salon Aydınlatması Nasıl Olmalı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Organik Kumaşlar ve Çevre Dostu Eşyalar 

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocukların yatak odalarında çok fazla zaman geçirmeleri sürpriz değil. Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon Modelleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*