Sonbahar Dekorasyon Fikirleri

Mevsime göre dekorasyon temalarına bir göz atalım mı? Sonbahar da manzara daha başkadır bunu herkesler bilir. Sonbahar deyince akla sarı ve turuncu renkler geliyor. Turuncu renk psikolojik olarak insanı rahatlatır ve insana enerji vererek güzel dekorasyonlar oluşturabilirsiniz. Ayrıca turuncu rengin bazı anlamları vardır insanın dikkatini arttırır , iştah arttırıyor ve daha pozitif bakmanızı sağlıyor. Sizde turuncu ve sarı renkle evinize sonbahar havası katabilirsiniz. Doğanın güzelliklerini evinize yansıtmak çok kolay… Evinizde farklı dokunuşlar yaratın. Yün kadife gibi kumaşlar kullanabilirsiniz. Mumları ortaya çıkarmanın tam zamanı dışarıdaki soğuk havayı sıcaklaştırmak için mumlar etkili olabilir. Yumuşak bir ışık ve hafif sıcaklık etkisiyle eve güzel bir görünüm sağlar. Sonbahar dekorasyonlarında perde seçerken kadifeli drapeli perde modellerini seçebilirsiniz. Kuş tüyünden yapılmış bir yorgan da bir iki derece sıcaklığı değiştirir ve yumuşacık kuş tütünde uyuması da ayrı bir güzeldir.

Sonbaharın etkisini kurutulmuş çiçekler ile yansıtabilirsiniz. Cam bir vazonun içine kurutulmuş çiçekleri koyarak hoş bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Unutmayın ki bir evde yastıklarda ayrı bir hava katar. Farklı kılıflar ile sarı ve turuncunun hakim olduğu renkleri kullanabilirsiniz. Salonun bir duvarını farklı bir renk boyayarak dikkati duvarda toplayabilirsiniz. Rengi seçerken evde ki mobilyalardan bir tanesinin rengi ile uyumlu olmasına önem verin ki renk bütünlüğü bozulmasın. Fotoğraflarınızı çerçeve içinde odanın farklı yerlerine koyarak özellikle yaz fotoğraflarınızı koyduğunuzda daha sıcak hava atmosferi oluşturmuş olursunuz. Ve salonun ortasına büyük bir halı atabilirsiniz. Soğukluğu almanın en önemli yolu hali olduğunu unutmayın evinizin dekorasyonu hazır mı ?

Bir önceki yazımız olan Çalışma Odası Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Organik Kumaşlar ve Çevre Dostu Eşyalar 

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocukların yatak odalarında çok fazla zaman geçirmeleri sürpriz değil. Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon Modelleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*