Yemek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri

Yemek odası ve mutfak ikilisi hayatımızın en önemli noktasında bulunur. Uyanınca yemek yeriz, uyumadan önce yemek yeriz, işten geldiğimizde acıkır yemek yeriz ve misafir geldiğinde yemekler pişirerek en güzel servisleri yemek odamızda yaparız. Kırsal kesim kültürlerinde yemek için ayrı bir oda olmaz ve yemekler genellikle yere serilen bir örtü üzerinde yenilir. Kent yaşamında ise mutfakta ayrı bir yemek masası, oturma odasında ayrı bir yemek masası, ayrı bir yemek odası ve yemek masası bulunur. Çağın getirdiği modernlikle aslında işimizin ne kadar da zorlaştığını çoğu zaman fark edemeyiz. Bu zorluklardan birisi de yemek odasına uygun masa sandalye ve çeşitli dekoratif objelerin kullanılmak istenmesidir. Bunları almak her hanım için keyifli olabilir ancak her bey için eğlenceli olabilir diyemiyoruz. 

Yemek odanızda farklı bir görünüm elde etmek istiyor iseniz öncelikle televizyonu o odadan çıkarmanız gerekiyor. İnsanların birbirleri ile sohbet edebileceği ve dinlenebileceği bir alan olarak düzenlenmesi gerekiyor. Mesela yemek masanızın karşı duvarına küçük gömme bölmeler yaptırarak içlerine antika ürünler koyabilirsiniz. Bir plak ve plak çalma cihazı yerleştirerek insanların dikkatini çekmeyi ve odanın havasını değiştirmeyi başarabilirsiniz. Yemek yerken, dinlenirken ve dostlarla toplandığınızda plak çalmak küçük bir fasıl havası vereceğinden herkesin neşesi de yerinde olacaktır. Duvar dekoru olarak yapraklar, çerçeveler ve duvara yapışan biblolardan kullanabilirsiniz. İyi günler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Çalışma Odası Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Organik Kumaşlar ve Çevre Dostu Eşyalar 

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocukların yatak odalarında çok fazla zaman geçirmeleri sürpriz değil. Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon Modelleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*