Parquet floor and Delft tile fireplace

Yer Dekorasyonu Önerileri

İnsanlar göze hitap etmeyi çok severler, özellikle yeni evli çiftler ve ticaretle uğraşan kişiler dekorasyon yaptırmayı çok büyük ölçüde önemserler. Ne kadar göze hitap edecek olsa da rahatlık önemlidir. Her insan dekorasyon yapamaz.

Dekorasyonculuk meslek haline gelmiştir artık. Dekorasyon yapan kişilerin ölçümlere dayalı olarak da çalışması gerekir, zihninde oluşan tasarımı gerçeğe aktarırken elinde bulunan alana sığdırabilmesi en önemli unsurlardan biridir.

Bu yüzden matematiksel verilerden çokça faydalanırlar. Dekorasyon yaparken birçok dikkat edilmesi gereken faktörler vardır bunlar; matematiksel veriler, renkler, desenler, şekiller ve hayal gücünün doruklarına ulaşmak.

Evet, hayal gücü iyi bir dekorasyoncunun hayal gücünün geniş olması gerekir zihninde oluşturduklarını gerçeğe aktarmalıdır. Dekorasyon yapabilmek için belirli eğitimler alınır bunların içinde el yeteneği, sayısal bilgi, hafıza ve tasarım vardır. Herkes iyi bir dekorasyoncu olmaz.

 

Yer dekorasyonu yapmak biraz maliyetli olabir ancak sonunda insanı rahat ettirecektir. Yaptırdığınız ev dekorasyonu ise en yeni teknolojiler ve rahat ettirici mobilyalar kullanılmalıdır.

Bir koltuk takımında aranacak özelikler sağlam olması, rahat ettirmesi, uzun ömürlü olması gerekir. Ticaretle uğraşan insanlar için dekor büyük ölçüde önem taşır. Bir markette rafların dizimin de, rafa dizilenlerin şekline kadar herşey göze hitap eder insanların kolay erişimi ve ürünü çekici kılması onun satılması için gereklidir.

Bir tekstil mağazasında bulunan ürünlerin sıralaması, renklerin uyumu, mağaza dizaynı, gezinme kolaylığı müşterinin ilgisini çeken konulardan biridir. Müşterinin nekadar ilgisini çekerseniz ürün okadar satılır.

Yaşadığımız topluma bakarsak bir cafede acsanız tasarım şart bir porselen firmasında açsanız tasarım şart. Ülkemizde dekorasyoncular için büyü avantajlar sağlanmış durumda artık. Dekorasyoncuya ihtiyaç çoğaldıkca bu eğitimi veren kurumlarda çoğaldı iş oranıda çoğaldı. Öyle bir hal aldıkı dekorasyonculuk meslek seçimi sırasında yükselerek kendini herkese göstermeyi başarmış durumda.

 

Dekorasyonun alanları oldukça arttı insanlar artık evlerini, iş yerlerini, yaşam alanlarını dekorasyoncu ile iş birliği içinde yürütüyor. Dekorasyon yaşam tarzına dönüşmüş bir durumla kalmamaktadır.

Kolayca ulaşabilirsiniz artık istediğiniz hayata. Bir şeyleri değiştirmek, renk uyumunu sağlamak, insanları mutlu etmek isterseniz sizde dekorasyoncu olabilirsiniz belirli bir süre eğitim aldıktan sonra. Renklerin uyumu, dizayn, şekil ve desen insan büyük bir değişim oluyor tasarım ve dekorasyonculuğa giriyor

Bir önceki yazımız olan Dekoratif Taş Kaplama Örnekleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Organik Kumaşlar ve Çevre Dostu Eşyalar 

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocukların yatak odalarında çok fazla zaman geçirmeleri sürpriz değil. Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon Modelleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*