Çocuk Odası Duvar Kağıdı Modelleri

Çocuklarımız için en ideal odayı seçtikten sonra onların da çok istediği bir şey olan odalarını renklendirme işini ne ile sağlayabiliriz diye düşünmemize gerek bile yok. Zira odanın havasını değiştirmek oldukça kolay. Peki ama nasıl? Halı, perde, yatak örtüsü ve duvarlar en ufak değişimde başka bir anlam katacaktır çocuklarımızın odasına. Bu değişimin en büyüğünü tabiki de duvarlara yapacağımız küçük rötüş ile sağlayabiliriz. Bunu da günümüzün en popüleri duvar kağıdıyla sağlamanızı uygun görmekteyiz.

Oldukça renkli, parlak ve göz alıcı renkler odaya renk değil dikkat dağınıklığı katacağını unutmayalım. Duvar kağıdı tercihimizi beyaz veya beyaz tonlarında kullanmak da mantıklı bir tercih olmayacağından daha sakin renklerle çocuk odamıza renklendirme yapmamız bu noktada mantıklı olacaktır.

Çizgi film karakterli duvar kağıtlarıyla odaları basitleştirmek yerine renkli geometrik desenler kullanarak odadaki modernliği koruyup aynı zamanda renk katabilirsiniz.

Günümüzün en büyük hatası duvar kağıdı denilince akla ilk gelen Osmanli motifli duvar kağıtlarını evimizin her köşesinde kullanma çabamız. Motif desenleri çocuk odamızın havasına uymayacağı için kullanmamanızı öneririz.

Odaya katacağınız bir başka öneri de duvar kağıtlarını uygun ışıklandırmayla desteklemek. Yanlardan ya da arkadan gelen ışıklandırma örneğin odadaki gökyüzü desenli duvar kağıdıyla bir bütünlük sağlayacak ve odanızı her an karanlık bir havadan kurtaracaktır.

Duvar kağıtlarını yanlış konumlandırmayla görünmez hale getirmekten kaçının. Ve yatağınızın karşısında kullanmanız size vereceği pozitiflik açısından önem taşıyor. Yani aklınızda doğal ortamı canlandıracak duvar kağıtları kullanmanızı da tavsiye etmeden edemeyeceğiz. Böylelikle kaçınmamız gereken göz alıcı renkler uzaklaşmış olacağız ve doğru enerjiyi kendinizde oluşturabileceğiz.

Yani sonuç olarak çocuk odalarımızda aklımıza ilk gelen koyu renkler parlak ve dikkat çekici tonlar yerine daha sakin hissettirecek doğru tonlar ve odaya uygun bir duvar kağıdı seçerek odanıza farklı bir hava katabileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Soy Ağacı Duvar Sticker İle Duvarlarınızı Süsleyin başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Dekorasyonda Çiçek Desenli Duvar Kağıdı Modelleri

Dekorasyonda çiçek desenli duvar kağıdı modelleri ile insanlar evlerine yeni tarzlar katmaktadır. İnsanlar yaşadıkları ortamları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*