Dekorasyonda Tablolar ile Evinizi Güzelleştirin

Evinizin her aksesuarı ayrı bir hava yaratmaya yetebilir. Bu sebeple eviniz için aldığınız dekor ürünlerini uygun ve yerinde seçimlerle taçlandırmalısınız. Aksi takdirde birbirleriyle yarışan, evle uyumsuz, karışık ve anlamsız bir görüntü de yaratmanız çok muhtemeldir. Eğer duvarlarınız oldukça sade ve hareketlendirmek istiyorsanız dekoratif tablolar ile evinizi güzelleştirin muhakkak. Odanızda yaratacağı hava bambaşka bir görünüm oluşmasına yetecektir.

Tablo Seçerken Renklerin Önemi

Seçeceğiniz tablonun odayla uyumu önemlidir. Odada pek çok detay örnek veriyorum kırmızı iken tablonuzu da kırmızı seçmeniz çok yanlış bir karar olacaktır. Canlı ve renkli odalarda daha doğal ve sade renkler uyumlu gözükmekteyken sade ve klasik döşenmiş bir oda da daha eğlenceli ve renkli bir tablo odayı daha da güzel bir hale dönüştürecektir. Tablolarda pek çok çeşidin yanı sıra ışıklı da olabilme özelliğiyle daha da güzel bir ambiyans yaratmanız mümkünken ışığı tablonuza sonradan da ilave edebilirsiniz. Bu şekilde tablonuzu ışıkla daha çok vurgulayarak odanızın eşsiz parçası haline dönüştürmeniz kolaylaşacaktır.

Tablo Seçiminde Yapılan Hatalar

Tablolar bazıları için tutku haline dönüşmüş olabilir. Fakat tabloyu aksesuar olarak kullanmakta bir yetenek işidir. Bu sebeple her yerde tablo kullanıp evinizde müze görüntüsü yaratmanız odanızın asıl fonksiyonunu kaybetmesine sebep olabilir. Kendi yaptığınız tablo ise bunu sergileme amaçlı hoş olacağını düşünseniz de oda da birden fazla ve birbiriyle çelişen görüntüler göz yormaktan başka bir şeye yaramayacaktır. Önemli ve en doğru yapılması gereken aşama renk ve tarz uyumu olmalıdır. Ayrıca duvar kâğıdı olan odalarda tablo seçimi daha da zor hale gelebilir. Bunun için duvar kâğıdını da tabloya uyumlu olacak şekilde seçmenizde fayda var.

Bir önceki yazımız olan Retro Mobilya ve Aksesuarlar başlıklı makalemizde Retro Aksesuar, Retro Mobilya ve Retro Mobilya ve Aksesuarlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Check Also

Dekorasyonda Duvar Saati Seçimi

Ev ve işyerlerinin dekorasyonları yapılırken duvarların görüntüsü mekâna giren tüm kişilerin direkt olarak dikkatini çekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*