Göz Alıcı Ev Aksesuarları

Ev dekorasyonunda aksesuarlar önemli yer tutar. Sade döşenmiş bir ev göz alıcı ev aksesuarları kullanılarak son derece şık bir hale getirilebileceği gibi, zevkli ve yerinde kullanılmayan aksesuarlar evde yorucu ve uyumsuz bir görünüm yaratabilir.

Duvar Dekorasyonuna Işıltı Katın

Evlerde en fazla göre çarpan yerlerden birisi duvarlardır. Bu nedenle duvarlarda kullanılacak dekoratif objeler mekânda ciddi değişikliklere neden olabilir. Bu objelerin başında çeşitli ebat ve renklerde olabilen, birçok malzemeden üretilebilen çerçeveler gelir. Hemen hemen herkes, evinin bir veya birçok duvarını çerçeve kullanarak dekore eder. Burada farklılık yaratmak ve dikkati duvardaki çerçevelere çekmek için çerçevelerin olduğu bölgede duvar aydınlatmaları kullanılabilir.

Bilinenin dışına çıkmak için duvarlarda çerçeve yerine duvar mumlukları, ferforje duvar aksesuarları, ya da aynalar kullanılabilir. Bu göz alıcı ev aksesuarları içinde aynalar büyüklüğüne de bağlı olarak, ister çerçeveli ister çerçevesiz olsun, bulunduğu ortamın daha aydınlık ve geniş görünmesine de katkıda bulunur. Taşlarla süslenmiş, sarı ya da gümüş renkli çerçeveler ile birlikte aynaları kullanmak onlara ayrı bir ışıltı katacaktır.

Masa ve Sehpa Üstlerinde Farklık Yaratın

Evde dekoratif objelerin en fazla kullanıldığı bir başka yer de masaların, sehpa ya da dresuarların üstleridir. Evin hemen hemen her odasında bir masa ya da yerine göre sehpa bulunur. Bu ister çalışma masası olsun, ister mutfakta yemek masası, kullanıldığı yere göre üzerinde aksesuarlar kullanılır. Bu aksesuar bir meyve tabağı da olabilir, bir vazo ya da biblo da. Önemli olan bu aksesuarların ortamın genel renk ve dekorasyonu ile uyumlu olması ve onu tamamlamasıdır. Bu objelerin göz alıcı ve aksesuarları haline getirilebilmesi için ev dekorasyonu ile kontrast yaratan parlak renklerde seçilmesi bir alternatif olabilir.

Bir önceki yazımız olan Evidia Ev Aksesuarları başlıklı makalemizde Aksesuarlar, ev aksesuarları ve evidia hakkında bilgiler verilmektedir.

Check Also

Dekorasyonda Duvar Saati Seçimi

Ev ve işyerlerinin dekorasyonları yapılırken duvarların görüntüsü mekâna giren tüm kişilerin direkt olarak dikkatini çekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*