Çocuk Odası İçin Halı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Çocuk odalarını dizayn etmek her zaman için diğer yaşam alanlarına göre daha keyiflidir. Çünkü; çocuk odalarında daha canlı ve renkli tasarımlara yer verilir. Çocuk odası için halı seçimi nasıl olmalıdır diye merak edenler için, öncelikle bu durumun çocuğun hayal gücüyle, ruhsal gelişimiyle ve ilgi alanlarıyla ilgili olduğunu söylemek gerekir. Bu açıdan halı seçimlerinde bunu göz ardı etmemek gerekiyor. Çocuk odası halılarında görselliğin ve canlılığın yanı sıra aranması gereken birincil özellikler vardır. Seçeneceğiniz halı mutlaka çocuğa yumuşak bir zeminde hareket etme şansı vermeli ve odası sıcak tutmalıdır.

Kadife ve Peluş Halılardan Uzak Durun

Kadife ve peluş halılar her ne kadar yumuşak ve konforlu bir görünüm verseler de, çok fazla kir tutma özelliğine sahiptir ve oldukça zor temizlenir. Bu açıdan çocuğunuz halının üzerinde oynarken halıdaki bu kirlerle temas edebilir. Bu tarz halılar genelde çok kullanılmayan misafir odası ve salon için ideal olabilir.

Çocuk Odaları İçin Teflon Halılar

Diğer halılara oranla biraz daha pahalı olsa da, teflon işleminden geçirilmiş halılar çocuk odaları için özellikle tavsiye edilen halılardır. Bu halılarda kirler hiçbir şekilde halıya yapışamıyor ve halının derinliklerine inemiyor. Bu sayede çocuğunuzun halının üzerinde rahatlıkla oynayabilir ve halıyla temas edebilir. Üstelik bu halılara dökülen sıvılar bile derinlere kadar inemiyor. Bu da çocuklar için olduğu kadar, anneler için de temizlik anlamında büyük avantaj yaratıyor.

Bir önceki yazımız olan 2017 Runner Modelleri başlıklı makalemizde 2017 runner, runner modelleri ve Runnerlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Check Also

Çocuk Odası Perde Modelleri

Çocuk odası için perde seçeneklerinde perdelerin deseni, rengi, dokusu, yumuşaklığı, kolay temizlenebilmesi gibi özellikler önem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*