Genç Odası Perde Modelleri

Çocukların Çocukluk çağından çıkıp Gençlik dönemine geçmeleri Odalarının tasarımında da köklü değişiklikler yapma gerekliliğini doğuruyor. Oda yeniden düzenlenirken de değişimde ilk akla gelecek unsur perdeler değişime başlamadan önce Genç Odası Perde Modelleri hakkında bilgi sahibi olmak yaralı olacaktır.

Genç Odası Perdesi Nasıl Olmalı?

Genç odası için perde seçerken ilk göz önünde bulundurulması gereken unsur perdenin modern ve yenilikçi tarzda tasarlanmış olmasıdır odayı kullanacak genç odaya girdiğinde bu alanın kendisine ait olduğunu hissetmesi önemlidir bu nedenle perde seçimi yapılırken gencinde fikrini almak seçim yapmayı kolaylaştırır.

Renk Tercihi Önemli

Alacağımız perdeyi seçtikten sonra Genç odası Perde Modelleri kadar önemli bir diğer unsur da perdenin rengi olacak renk seçiminde yeşil ve mavi tonlu perdelere öncelik vermekte yarar var böylece mekana doğallık ve ferahlık vermenin yanı sıra mekana giren ışıkta dengelenmiş olur.

Stor Perde Tercihi

Özellikle kullanılacak odanın Küçük olduğu durumlarda yukarı ya doğru açılan Stor Perdeler mekana genişlik hissi katmakta önemli bir unsur stor perde dışındaki büyük ve gösterişli perde seçimleri alanı boğacak ve odayı olduğundan daha küçük gösterecektir bu nedenle genç odalarında klasik Kruvaze perdeler kesinlikle tercih edilmemelidir. Genç odasında stor perde kullanımının avantajları arasında kullanılan kumaşın kalitesine göre ses izolasyonu ve güneşin zararlı etkilerini önleme fonksiyonu da göz önünde bulundurulması gereken özellikler.

Bir önceki yazımız olan English Home Nevresim Modelleri başlıklı makalemizde Dekorasyon, english home ve nevresim modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Check Also

Çocuk Odası Perde Modelleri

Çocuk odası için perde seçeneklerinde perdelerin deseni, rengi, dokusu, yumuşaklığı, kolay temizlenebilmesi gibi özellikler önem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*