Açık Ofisler İçin Dekorasyon Önerileri

Dekorasyon konusu her geçen gün farklı alanlara doğru yönelmekle birlikte özellikle çalışanlarını ofis ortamında barındıran firmalarda daha fazla gelişme göstermektedir. Bu bağlamda açık ofisler için dekorasyon önerileri her geçen gün daha fazla önem kaydetmektedir. Açık ofis uygulaması şimdilerde birçok firma tarafından kullanılmakta olup yer tasarrufu, çalışanlarının çalışmalarını daha iyi kontrol edebilme ve diğer amaçlar doğrultusunda daha kullanışlı bir ofis ortamıdır.

acik-ofisler-icin-dekorasyonlar-2016

Açık ofis tercihinde bulunan firmalar kullanmak istediği ofis ürünleri için çeşitli dekorasyon ürünlerini incelemeli veya açık ofisler için tavsiye edilen önerileri dikkate alabilirler. İlk olarak dekorasyon konusunda açık ofisler için mobilya aksamının seçilmesi son derece önemlidir. Bilindiği üzere açık ofislerde genellikle takım çalışması ön plana çıkarılmakta olup çalışanların kullanacağı masa, koltuk ve sandalyelerin birleştirilmiş aksamda oluşturulmalıdır. Özellikle de açık ofisleri ayırmayı düşünen firmalar için tavsiye edilebilecek tek ürün cam bölmenin kullanılmasıdır.

bolmeli-acik-ofis-dekorasyon-fikirleri

Açık ofis dekorasyonu için tavsiye edilen önerilerden bir diğeri de aydınlatma sisteminin geniş çaplı olmasıdır. Çalışanları rahatsız etmeden iyi bir aydınlatma mekanizması kurulmalıdır. Açık ofis ortamlarının kalabalık olmasından dolayı çalışanların sıkılmadan geniş ve ferah bir ortamda çalıştıklarını gösterme adına duvar renginin açık tonlarda seçilmesi son derece önemlidir. Düz beyazdan ziyade ofisin daha estetik görünmesi adına kum beji ve beyazın diğer renk tonları seçilebilir. Açık ofisler için dekorasyon tavsiye edilebilecek arasında duvarların büyük tablolar ile süslenmesi ve gerekli süslemeler yapılabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Ekonomik Dekorasyon Fikirleri 2016 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Organik Kumaşlar ve Çevre Dostu Eşyalar 

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocukların yatak odalarında çok fazla zaman geçirmeleri sürpriz değil. Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Bebek Odası Dekorasyon Modelleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*