Banyo Tasarımı

 

Bir evde, sıklıkla vakit geçirmesek de en önemli alanlardan bir tanesi banyolardır. Banyolar genellikle evin en küçük bölümüdür. Banyoda havlular, sabunlar, bornozlar, temizlik maddeleri gibi pek çok eşya bulunur. Bu sebeple de bu küçük alan dağınık durmaya ve karmaşaya her zaman müsaittir. Bunun için ise son zamanlarda kullanışlı banyo tasarımı fikirleri ortaya çıkmıştır. Şimdi banyolar için güzel tasarım örneklerini biraz yakından inceleyelim.

En şık tasarımlar

paradise Ege Seramik Banyo Modelleri

Banyoda ilk dikkat edilmesi gereken şey duvarların yani fayansların rengidir. Banyoda genellikle sadece havalandırma amaçlı küçük pencereler olduğu için açık ferah renkler her zaman daha iyi olacaktır. İkinci husus ise kullanışlı ve şık detaylar. Bunun için pek çok köşeli raf, duşa kabin, banyo setleri, klozet modelleri mevcuttur.

Eğer ki banyonuz küçük ve kullanımı zor ise kullanılan malzemelerin de buna uygun olması gerekir. Örneğin küçük banyolarda ayaklıklı aynalıklı büyük lavabolar yerine daha küçük kibar ve şık bir lavabo kullanabilirsiniz. Ayrıca küvetli duşa kabin yerine banyonun bir köşesine küçük bir duşa kabin de banyonuzda yer tasarrufunu sağlayacaktır.

Ege Seramik Banyo Modelleri

Küçük dokunuşlar büyük etki

Duvarların kullanımı da oldukça önemlidir. Örneğin banyo kapısının üzerine lavabonun üzerine fazla kaba ve göze batacak şekilde olmamak kaydıyla küçük raflar yaptırılıp, sıklıkla kullanılmayan eşyalar bu raflara dizilebilir. Bu sayede hem düzenli bir banyo hem de daha estetik bir görünüm sağlayabilirsiniz. Buna benzer yüzlerce şık banyo tasarımı fikirlerini siz de en uygun fiyatlarla elde edebilir, ferah ve düzenli bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonun Püf Noktaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Dekorasyonda Fayans Seçimi

Fayanslar dekorasyon için daha çok mutfak ve banyolarda kullanılıyor. Bu bölümlerde yapacağınız dekorasyonda fayans seçimi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*