Dekorasyonda Fayans Seçimi

Fayanslar dekorasyon için daha çok mutfak ve banyolarda kullanılıyor. Bu bölümlerde yapacağınız dekorasyonda fayans seçimi de oldukça önemlidir. Fayans seçimlerinde desenli, bordürlü, mozaik, renkli ya da cam olmak üzere çok farklı göz kamaştıran modeller yer alıyor. Ancak bu göz kamaştıran modeller genelde birkaç sene içerisinde gözden düşebiliyor. Modanın ve trendlerin hızlıca değişmesi bunun en büyük nedeni. Bu açıdan dekorasyonlarınız için fayans seçerken öncelikle sadelikten yana olun. Unutmamak gerekir ki, sade fayans modelleri de banyoya çok şık görüntü verebilir.

Banyoyu Geniş Gösteren Fayanslar

Özellikle banyo seçiminde yapılan fayans hataları, banyonun küçük görünmesine sebep oluyor. Öncelikle banyo dekorasyonlarında seçeceğiniz fayanslar açık renkte ve küçük ebatlarda olmalı. Ayrıca banyonuzun tavanı alçaksa, dikdörtgen fayanslardan da yararlanabilirsiniz. Aynı şekilde enine döşenen fayanslar da banyoda geniş bir görüntü oluşturabilir.

Fayansların Yapısı Önemli

Özellikle banyoda kullanacağınız fayansların öncelikle su geçirmez olması gerekiyor. Aksi durumda fayanslar kısa bir süre içinde çürüme yapacaktır. Bunun için banyolarda kabartma desenli fayanslar ile düz porselen fayansları kullanabilirsiniz. Bu modeller banyoya hem şık bir görüntü katacak, hem de su geçirmez özelliği ile uzun yıllar kullanım sağlayacak.

Ayrıca banyolar için en dayanıklı fayansların seramik ürünlerdir. Elbette sistre edildikten sonra cilalanan fayanslar da oldukça dayanıklıdır. Seçtiğiniz fayans modelini dayanıklı hale getirmek için bu işlemi de yaptırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ofisinizi Kendinize Göre Dizayn Edin başlıklı makalemizde çalıştığınız ofisinizi kendinize göre dizayn edin, ofis ve Ofis Dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Check Also

Ofisinizi Kendinize Göre Dizayn Edin

Neredeyse haftanın en az 5 günü yüksek bir tempo ile çalışıldığından, çalışma hayatını daha verimli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*