Ekonomik Dekorasyon Fikirleri 2016

Birçoğumuz aslında yaratıcı ve yenilikleri seven bir aile toplumunun bir parçasıyız. Genellikle ev eşyası düzenimiz bile bir yıl hiç aynı kalmaz mutlak bir yer değiştirme alışkanlığımız vardır.

Bu alışkanlık bizleri yeniliğe ve yaratıcılığa iter. Ama genelde sadece eşyaların yerini değiştirmek ya da yenilerini almakla bu istediğimizi geçiştiririz. Bu da bize bazen çok masraflı ve zahmet verici olabiliyor.

Bazen de çok sonra fark ederiz; attığımız bir eşyanın aslında çok farklı bir alanda değerlendirilebileceğini. Oysa birçoğumuz çok yaratıcı ve el işlerinde yetenekliyizdir. Önemli olan sadece neyi nasıl yapabileceğimizi bilmemizdir.

Ekonomik Dekorasyon Fikirleri burada bizlere yardımcı olacak iyi bir çözüm ve destekçi. Bunu için çok fazla seçenek var. Eski sehpalardan sandık yapabiliriz, pet şişelerden gece lambası, eski kıyafetlerimizden yeni kıyafetler dahi oluşturabiliriz. Ekonomik Dekorasyon Fikirleri edinmek en kolay ve akılcı çözüm olacak bizler için.

Örnek olarak bir kaç tahta mandal bir adet konserve kutusu, bir adet karton, yapıştırıcı ve istediğiniz renklerde boyalar ile güzel bir saksı yapabilirsiniz. Fiyat olarak çok uygun ve yapılışı basit bir düzenektir.

Öncelikle bir ton balığı konservesi temin ediyoruz. (başka ürün ve boyutlarda olabilir sizin tercihiniz). Sonra üst kapağını dikkatlice kesiyoruz ve aldığımız mandalları dairesel olarak diziyoruz.(12-24 adet arası) sonra içine mukavva kartonumuzu dairesel olarak kesip iyi bir yapıştırıcı kullanarak yerleştiriyoruz. (silikon kullanıla bilinir).

Bu işlemi yaptıktan sonra paralele olarak dizdiğimiz mandalları aldığımız boyalarla istediğimiz renk ve desenlerde boyuyoruz. Yapay ya da canlı çiçekleriniz için tamamı ile kendi zevk ve emeğinizle oluşmuş bir eşya yapmış oldunuz.

Bu ve buna benzer yüzlerce eşya yapabilir eski eşyaların yenileye bilirsiniz. Sadece biraz zaman ayırarak ve desteğinizi katarak çok da yenilikçi ve yaratıcı işler çıkarabiliriz. Sizlerin beceri ve ilgisi, bizleri bu konularda daha çok araştırmaya ve sizlere yeni fikirler ve yeni el becerileri kazandırmak için daha çok çalışmaya sevk ediyor.

Ekonomik Dekorasyon Fikirleri oluşturacak bilgi ve becerilerinizi geliştirecek birçok makale okuyabilir bu alanda daha iyi bir dekorasyoncu olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Odası Yatak Modelleri 2016 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Dekorasyonda Fayans Seçimi

Fayanslar dekorasyon için daha çok mutfak ve banyolarda kullanılıyor. Bu bölümlerde yapacağınız dekorasyonda fayans seçimi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*