Evlerde Kütüphane Örnekleri

Eğitimle beraber evlerde artan kitap sayılarına çözüm olarak kütüphane oluşturma fikri edinebilirsiniz. Kütüphanenizi oluşturmak tamamen sizin hayal gücünüze ve zevkinize bağlı. Marangoza kendi tasarladığınız kütüphanenizi yaptırabileceğiniz gibi hazır kütüphanelerden de yararlanabilirsiniz.

Kütüphane Nasıl Olmalı?

Öncelikle tüm kitaplarınızı koyabileceğiniz bir büyüklükte olmasına dikkat etmelisiniz. Evinizin kütüphane için ayırdığınız bölümünün rengine göre kütüphane seçerseniz evinizi tamamlayan bir parça olacaktır aksi halde bütünlüğü bozabilir. Örneğin mozaik şekilli rafların birleşimiyle elde edilen kütüphane tercih ettiniz; kitaplarınızı dizdikten sonra minik objeler kullanarak ya da kaktüs gibi küçük bitkilerle daha güzel bir görüntü elde edebilirsiniz. Kütüphanenizin yakınında oluşturacağınız bir okuma köşesi ve köşe lambasıyla kütüphanenizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca tablolarla dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Açık Renk Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Dekorasyonda Fayans Seçimi

Fayanslar dekorasyon için daha çok mutfak ve banyolarda kullanılıyor. Bu bölümlerde yapacağınız dekorasyonda fayans seçimi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*