Ofisinizi Kendinize Göre Dizayn Edin

Neredeyse haftanın en az 5 günü yüksek bir tempo ile çalışıldığından, çalışma hayatını daha verimli hale getirilmesi için ruh halimizi ve hayat biçimini de göz önünde bulundurarak çalıştığınız ofisinizi kendinize göre dizayn edin. Peki, bunu nasıl yapabiliriz? Sorusunu ipuçları ile birlikte aşağıda sıralamak istedik.

Günlük Yaşam Biçiminizi Ofisinize Entegre Edin

Örneğin günlük yaşamınızda sevdiğiniz renkleri, ofisinizde kullanabilirsiniz. Duvarlarınızı sevdiğiniz renklere boyayabilir, sevdiğiniz desenleri ofis koltuklarınızda, minderlerinizde kullanabilirsiniz. Evinizde kullandığınız, dekoratif süslemeleri ve objeleri çalışma masanıza taşıyabilir, sevdiğiniz tuali ofis duvarınıza asarak çalışma ortamınızı keyifli ve daha verimli hale getirebilirsiniz. İş ortamında rahatlık çok önemlidir. Rahat bir koltuk, sandalye sizi çalışma süresince taşıdığı için, bu durumda en önemli durum koltuğun vücut orantınıza göre uyumlu ve konforlu olmasıdır. Elbette ki konforu, dizayn ile birleştirerek, çalışma saatlerinizi keyif içinde geçirebilirsiniz. Yani kısaca, çalıştığınız ofisinizi kendinize göre dizayn edin, kendinizi mutlu edin.

Doğayla Ofisinize Taşıyın

Çalışma alanınıza yerleştireceğiniz küçük ve ya büyük, bitkiler, ofis alanlarında kullanıma uygun ağaçlar ile ofisinize doğanın büyülü halini yansıtabilirsiniz. Böylece doğayı iş yerinize taşıyacağınızdan, bu canlı dünya ile hem motivasyonunuzu hem de verimliliğinizi artırmış olacaksınız. Bu alanda yapılan iki araştırmada, özellikle çalışma masalarında bulunan herhangi bir bitki kavramsal ve hızlı düşünme becerisi ile verimliliği artırdığı gözlemlenmiştir.

Değişiklik ve Hareket İyidir

İnsan yaşamı boyunca sahip olduğu fikirleri, yaşam tecrübeleri ile değişkenlik göstermektedir. Öyleyse sizde ofisinizi yaşadığınız, tecrübelendiğiniz bütün her şeyi yeni düşüncelerinize göre adapte edebilirsiniz. Nasıl ki eviniz sizin huzur bulduğunuz, rahat ettiğiniz, konforunuz ise bütün detaylarıyla aynı uygulamayı ofisinizde de gerçekleştirebilirsiniz. Evren neyi gerektirir? Elbette değişikliği ve hareketi… öyleyse haydi çalıştığınız ofisinizi kendinize göre dizayn edin.

Bir önceki yazımız olan Lazzoni Yatak Modelleri başlıklı makalemizde lazzoni yatak, yatak ve yatak odası modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Check Also

Dekorasyonda Fayans Seçimi

Fayanslar dekorasyon için daha çok mutfak ve banyolarda kullanılıyor. Bu bölümlerde yapacağınız dekorasyonda fayans seçimi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*