2017 Gardırop Modelleri

Gardıroplar yatak odalarının en önemli parçalarından biridir. Yatak odalarının olmazsa olmaz parçaların birirdir. Yatak odasının büyüklüğüne göre 2017 gardırop modelleri değişiyor. Değişik ve faklı renklere ve modellerde olan gardıroplar yatak odalarında önemli bir yere sahiptir. Birbirinden farklı modelleri bulunan gardıroplar günlük hayatta bireylerin en çok kullandıkları ve tüm eşyaların ortadan kalkmasını sağlayan eşyalardan biridir.

Yatak Odaları için Gardırop Modelleri

Özellikle bireylerin en çok dikkat ettikleri konu gardıropların kullanışlı ve kullanımının pratik olmasıdır. Fakat diğer önemli bir konu ise gardırobun büyüküğü yatak odasındaki düzeni sağlamak için altı kapaklı gardırop yeterli derecede faydalı olacaktır. Gardırobun sadece büyük olası yeterli değildir. Ayrıca iç düzeni çekmeceler, askılıklar ve rafların kullanışlı olması açısından da önemlidir. Gardırobun kapaklarının rahat açılıp kapanması için gardırobun konulduğu yerde önemlidir. Bireylerin yatak odalarında eğerki ayna yok ise gardıroplarının iki kapak bölümünde ayna olması hem dekorasyon açısından hemde odanın daha geniş görünmesini sağlar. Gardıroplara uygulanan aynaların lamine özelliği olduğu için özelliği kırılmayan ve kırılmış dahi olsa dağılmayan aynalardır. Sürgülü kapı modelleri bireyler tarafından en çok tercih edilen modeller arasındadır fakat sürgü mekanizması bir süre sonra ağrıza yaptığı için sürekli tamir olması gerekiyor. Bunun için bireylerin klasik model gardırop kullanmaları daha avantajlıdır. Fakat yatak odaları küçük olan bireyler sürgülü gardırop modelini kullanmaları yer açısından daha faydalı olur.

Modüler Gardırop

Ayrıca bir çok gardırop modelleri modüler olup istenildiği zaman söküküp takılabiliyor. Modüler yatak odası modelleri kullanım açısından daha iyidir. Özellikle gardırop iç askılık modellerinde erkek ve kadının bölümü ve askı yükseklikleri faklı olur. Bunun için daha kullanışlıdır. Erkeklere ait olan bölüm orta boy yükseklikte olup gömlek, pantolon ve ceketler için uygun oluyor. Kadınlar için olan bölümde ise yüksekliğin daha uzun olması gerekiyor. Elbiselerin ve kabanları etek uçlarının buruşmaması için önemlidir. Gardıroplarını özel tasarım yaptırmak isteyen bireyler özellikle dolabın kullanışlı olmasına ve kullanım alanını da gözönünde bulundurarak yaptırmalarında fayda vardır.

Bir önceki yazımız olan Koçtaş Sandalye Modelleri başlıklı makalemizde koçtaş sandalye, sandalye ve sandalye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Check Also

Dekorasyonda Beyaz Koltukların Modası

Ev dekorasyonunda çok fazla önemsenen ve aslında en fazla zaman geçirilen oturma odaları ve salonlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*