2018 Koçtaş Dolap Modelleri

Dolap modelleri geçmiş zamanlardan beri evler de kullanılan aksesuar eşyalarından bir tanesidir. Gelişen teknoloji hem aksesuar hem de ev ihtiyaçlarımızı karşılamakta olan dolap modelleri zamanla değişime uğramıştır. Günlük yaşantımıza daha fazla katkı da bulunmak için gelişen dolap modelleri günümüze kadar birçok model geliştirmiştir. 2018 yılında da en çok tercih edilecek dolap modelleri ise modern ray dolap modelleridir. Ray dolap modelleri günümüz de hızla gelişen ve kullanımı yayılan dolap modelleri olduğundan dolayı bu ray dolap modelleri de kendi için de gelişmeye başlamıştır ve daha modern ray dolap modelleri meydana çıkmıştır.

Modern Ray Dolap Modelleri

Ray dolaplar diğer dolaplardan değişik olarak kızaklı bir sisteme sahip olmasıdır. Ray dolap denmesinin sebebi de kapılarının açılma şeklinin özelliğinden dolayı almıştır. Modern Ray Dolap Modelleri diğer dolapların aksine yana doğru açılmamaktadır. Bu nedenden dolayı da odanız da bulunan kullanım alanı da daha fazla genişlemiş olmaktadır. Ray dolap modelleri dolabın tabanına ve tavanına monte edilen kızaklar sayesin de sürgülü bir kapı haline gelmekte ve kapılar dolap içerisin de sağ ve sola kaydırılarak kullanılmaktadır.

Modern Ray Dolap Modellerinin Kullanımındaki Avantajları ve Özellikler

Modern Ray Dolap Modellerinin en büyük özelliği ve size kattığı en önemli avantaj odanızdaki kullanım alanını daraltmamaktır. Modern Ray Dolap modelleri geçmiş yıllarda kullanılan menteşeli dolaplar gibi oda içerisine açılmayarak kızaklar sayesinde yana doğru açılabilmektedir. Bu sayede dolap kapılarının kapsamış olduğu alanı modern ray dolap modelleri kapsamaz ve oda daha geniş kalmış olur. Ray dolaplar en çok yatak odasın da tercih edilmektedir. Bunun nedeni de ray dolap kapılarının kapsamış olduğu alanın az olmasından kaynaklanmaktadır. Bu sayede yatak odanızdaki diğer aksesuar eşyalarını daha rahat odanız da dizayn edebilir ve yatak odanıza daha sıcak bir hava verilebilmektedir. Modern Ray Dolap Modelleri geçmişte kullanılan menteşeli sistemi kullanmadığı için kullanım ömrü diğer dolaplara göre daha uzun olmaktadır. Aynı zaman da ray dolaplar kapılarının yana doğru açılmasından dolayı daha estetik bir görüntüye sahiptir. Menteşeli dolap kapaklarının zamanla düşmesi, simetriğinin kayması gibi sorunlar modern ray dolap modellerin de kızaklı sisteme sahip olduğu için bu tarz sorunlar yaşanmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Tekzen Dolap Modelleri başlıklı makalemizde Banyo, dolap modelleri ve Tekzen dolap hakkında bilgiler verilmektedir.

Check Also

Dekorasyonda Beyaz Koltukların Modası

Ev dekorasyonunda çok fazla önemsenen ve aslında en fazla zaman geçirilen oturma odaları ve salonlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*