ALAS
1
123

Tek Kapılı Dolap Modelleri

11

Tek kapılı dolaplar, yaşanan ev ortamı içerisinde daha çok depolama açısından kurtarıcı nitelikte olan, eşyalardan bir tanesidir. Tercih edilen tek kapılı dolap modelleri kullanım amaçları, hangi mekânda ve nerede kullanılacağına bağlı olarak farklı özelliklerde seçilmektedir. Çoğunlukla minimalist tasarlanan ortamlarda kullanımı daha uygun olmaktadır. Eşyalar için ek depolama yapılabilmesini sağlayan ünitelerdir.

Tek Kapılı Dolap Tercih Nedenleri

13

Tek kapılı dolaplar öncelikli olarak kullanıldıkları mekânlarda az yer kaplamaktadır. Mekânlarda yaşanan sıkışıklığı giderme konusunda rahatlıkla faydalanılabilecek eşyalardan bir tanesidir. Ev ortamında birçok alanda isteğe bağlı olarak kullanılabilmektedir. Mutfakta, gardırop olarak yatak odasında, banyoda, kişilerin tercih ettiği yere bağlı olarak iç özellikleri de buna göre seçilip kullanılabilmektedir. Depolama alanı olarak kullanılıyorsa raf aralıkları daha az olanlar tercih edilebilir. Gardırop olarak kullanıldığında ise içerisindeki bölmeler daha fazla seçenekli tercih edilmektedir.

Tek Kapılı Dolap Çeşitleri

Tek kapılı dolaplar üretiminde kullanılan malzemelere göre değişik özelliklerde imal edilebilmektedir. Öncelikli tercih dayanıklı olanlardan yanadır. Bunların yanısıra kullanıcının ihtiyacına göre içerisindeki rafların sayısının fazlalığı ya da azlığı, seçilecek renkler, dış yüzeyinde cam olup olmaması, içerisindeki raflarının çeşitliliği gibi birçok özellik kullanıcılara sunulmaktadır. Mutfakta kullanılacaklar daha büyük raflı, banyoda kullanılanlar daha çok raf sayısına sahip, gardırop olarak tercih edilecek tek kapılı dolaplar ise çeşitli giysilerin asılıp toparlanabilmesine olanak sağlayacak nitelikte seçilmelidir.

15

Bir önceki yazımız olan İkea Çalışma Masası Modelleri başlıklı makalemizde Çalışma masaları, ikea ve İkea çalışma masası hakkında bilgiler verilmektedir.

1234

Check Also

Dekorasyonda Beyaz Koltukların Modası

11 Ev dekorasyonunda çok fazla önemsenen ve aslında en fazla zaman geçirilen oturma odaları ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

12