Yeni Sezon Sehpa Modelleri

Sehpanın yeni sezonu eski sezonu mu olurmuş demeyin. Bahsettiğimiz zaten klasik sehpalardan değil. Yeni sezonda marjinal olan ürünler öne çıkmalı bence. Sıradan olmayan, insanda şaşırtıcı ve etkileyici bir duygu oluşturan, böylede olabilirmiş deyip hayal gücünü zorlayan tasarımlar yani. Bir sehpa ne kadar hayal gücü sınırlarını aşabilir ki der gibisiniz. Bir kütük bir sehpanın ayağı olabilir mesela. Ama işlenmeyecek, bildiğiniz odun görüntüsünü yansıtacak.

Son zamanlarda çok moda olan bir sehpa modeli vardı birde. El örgüsüydü tamamen; yünlerden yapılmış, içi alabildiğince sıkı pamuklarla doldurulmuş olan sehpanın görüntüsü oldukça güzeldi ve gayet de alışılagelmişten farklıydı. O kadar da güzel renklerden yapmışlar ki çok şeker görünüyorlar. Tabi onun üzerine küçük bir tepsi boyutunda medefe parçası yerleştirmişler.
Hep görüntüsü bakımından olan farklılıklardan bahsettim sanırım. Şimdi evlerde yerini çoktan almaya başlamış olan katlanmış hali çayımızı, kahvemizi içerken kullanacağımız bir sehpa olurken ; katlarının açılmış hali de yemek masasına dönüşen sehpalar.

En son karşılaştığım bir orijinal fikir ise sehpanın kitaplık olarak da kullanılabilseydi. Tek zigon bir sehpa düşünün, sehpanın altında bir raf oluşturulmuş ve orayı da kitaplık olarak kullanıyorsunuz. Çok hoş bir fikir değil mi sizce de? Hani bazı kitaplar vardır ya, başucunuzda olmasını istersiniz ; bu sehpada bir nevi başucu kitaplarınızın her an elinizin altında olmasını sağlayacak.

Bir önceki yazımız olan Bellona Koltuk Takımları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Dekorasyonda Beyaz Koltukların Modası

Ev dekorasyonunda çok fazla önemsenen ve aslında en fazla zaman geçirilen oturma odaları ve salonlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*