ALAS
1
123

2017 Mutfak Dolabı Seçimi

11

Mutfaklarda hem kullanışlılık hem de şık görünüm elde etmek için yapılacak seçimlerinin mutfakların fiziki koşullarına uygun olacak şekilde seçilmesi gerekecek. Özellikle mutfak dolabı seçimi yapılırken kullanışlı olan raylı sistemlerin tercih edilmesi yerinde bir karar olacak. Aynı zamanda dolap içi düzenlemeli yani raflı sistemlerle daha kullanışlı hale getirilebilir. Bu sebeple mutfak dolapları modelleri 2017 yılı içerisinde büyük bir değişim göstermiş.

Mutfak Dolabı Seçimi Nasıl Yapılması

13

Seçim yapmadan önce fiziki koşullar iyice ölçülüp tartılmalıdır. Sonuç olarak karanlık bir mutfağa koyu renklerde dolap seçilmemesi daha ferah ve güzel bir mutfak elde edilmesine yardımcı olacaktır. Küçük mutfaklarda ise; her alanın etkin bir şekilde kullanılmasını sağlayacak dolap modellerinin seçilmesi hem daha fazla depolama alanı elde edilmesine yardımcı olacaktır hem de daha geniş bir mutfak algısı oluşturabilecektir. Mutfaklarda dolap seçimi yapılırken renk ve tasarıma da kullanışlılık göz önüne alınarak karar verilmesi yerinde olacaktır.

Mutfak Dolabında Renk Seçimi

Renk seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken mutfağın daha ferah ve iç açıcı olmasına yardımcı olacak renklerin tercih edilmesi olacaktır. Özellikle açık renklerin tercih edilmesi ferahlık algısı oluşturacaktır. Koyu renkler tercih edilecekse de açık renklerle komik edilerek tercih edilmesi daha şık bir görünüm oluşturabilecektir. Renklerin arasında modelli dolap kapaklarının da tercih edilmesi mümkündür. Fakat şekilli olan kapakların temizliğinin düzenli kapaklara oranla daha zor olacağı bilinmelidir.

15

Bir önceki yazımız olan Mutfak Mozaik Fayans ve Seramikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1234

Check Also

Dekorasyonda Mutfak Düzeni

11 Mutfak oturma alanı, sigara içme alanı ve yemek pişirme, yemek yeme alanları olmak üzere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

12