ALAS
1
123

Dekorasyonda Mutfak Düzeni

11

Mutfak oturma alanı, sigara içme alanı ve yemek pişirme, yemek yeme alanları olmak üzere değişik amaçlarla kullanılan bir mekan olmasından dolayı eşyalar bir hayli yer kaplar, özellikle de küçük mutfaklarda düzen doğru şekilde yapılmadığı taktirde oldukça ciddi görüntü kirliliği oluşur. Görüntü kirliliği kişinin iş yaparken zorlanmasına neden olur. Mutfaklarda yaşanan kalabalığın önüne geçebilmek için mutfak dolabı nasıl düzenlenir, dekorasyonda mutfak düzeni nasıl olur, mutfakta raf seçimi gibi konular hakkında bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir.

Mutfak Dolapları Düzenlenmesi

  • Dolap içleri organizer ürünler aracılığı ile düzenlenmesi
  • Dolap kapaklarına askı şeklinde aksesuar kullanılması
  • Çekmece içlerine ihtiyaca uygun olan bölümlerin düzenlenmesi
  • Köşe dolaplarına uygun hazır aksesuar modüllerin tercihi

Aksesuar Kullanımı

13

Mutfak dolaplarının düzenlenmesi hususunda olumlu neticeler almak için ilk önce dolapların iç kısımlarının düzenlenmesi gerekir. Küçük çekmece ya da dolap içlerinde rayların, depolama alanı oluşturabilmek için kullanılması halinde fazla eşyaları kamufle ederek görüntü kirliliğini de yok etmek mümkün.

Duvarlara ve dolap kapaklarına koyulacak olan metal ya da hasır sepetler meyve, sebze ve mutfak eşyalarının konulabilmesi için oldukça kullanışlı bir malzemedir. Çoğunlukla parlak metallerden oluşan borulara asılan kancalar ve bu boruların yanlarında, yine metal raf şeklinde aksesuarlar mutfaklardaki eşyaların yerleşimi için tercih edilebilir. Metal malzemeler yerine plastik ürünler de tercih edilebilir, ancak son zamanlarda plastik malzemeler görsellik olarak göze pek hitap etmediğinden için ikinci planda kalır.

15

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Panel Mutfak Dolapları başlıklı makalemizde Dekorasyon, Panel ve Panel dolaplar hakkında bilgiler verilmektedir.

1234

Check Also

Dekorasyonda Panel Mutfak Dolapları

11 Panel kapakların size hitap eden kısmı sadece dış yüzeyi gibi görünür. Aslında bilmediğiniz sağlamlık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

12