Dekorasyonda Panel Mutfak Dolapları

Panel kapakların size hitap eden kısmı sadece dış yüzeyi gibi görünür. Aslında bilmediğiniz sağlamlık detaylarda gizlidir. Bir panel kapağın ham maddesi MDF’dir. Bunun üzerine iki kat olacak şekilde kaplama uygulanır. MDF ve ilk kat PVC/Pet folyo ve sonrasında koruyucu film katmanı ile kaplanır. Bu yüzeyler kapağın daha sağlam kalması, nemden etkilenmeden uzun yıllar kullanımı için oldukça önemlidir. Panel kapağın en alt yani raf içine gelecek yüzeye de PVC arkalık eklenir. Panel kapak yüzeylerini istediğiniz desen ve renk seçebileceğiniz gibi farklı ebatlarda da yaptırabilirsiniz.

Panel Kapakların Kullanım Alanları

Panel dolaplar sadece mutfaklarda değil yatak odalarında, banyolarda bazen koridorda bile karşınıza sıklıkla çıkabilir. Değişik ahşap desenleri ile birlikte farklı bir ortam yaratabilen panel kapaklar seçici özelliğine göre değişmektedir. Kapaklarınızın kalınlığı seçeceğiniz MDF ya da sunta malzemenin kalınlığına göre değişir. MDF en çok tercih edilen ve sağlamlık açısından da en dayanıklı malzemedir. Paneller banyolarda bazen parlak bazen mat olarak kullanılır. Diğer ev mobilyalarında da tercih edilebilir.

Dekorasyon İle Panel Nasıl Bütünlük Sağlar?

Özellikle açık mutfaklarda dekorasyon daha detaylı düşünülmelidir. Salon ile birleşmesinden dolayı ortada boğucu bir hava yaratmamak için genellikle açık renkler ya da salonunuza uyumlu renkler tercih edilmelidir. Kapakların sade ve desensiz olması da ayrı bir ayrıntıdır. Çünkü ilk etapta göreceğiniz boş bir mutfaktır. Sonrasında yerleştirilen eşyalarla birlikte desenli kapaklar da gereksiz kalabalık yaratır.

Bir önceki yazımız olan Kırmızı Mutfak Dolapları başlıklı makalemizde Kırmızı, Mutfak ve mutfak dolapları hakkında bilgiler verilmektedir.

Check Also

Dekorasyonda Mutfak Düzeni

Mutfak oturma alanı, sigara içme alanı ve yemek pişirme, yemek yeme alanları olmak üzere değişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*