En Güzel Mutfak Dekorasyon Önerileri

Hayatımızda ve özellikle ev yaşamımız içerisinde bizim için çok önemli olan mutfağın ferah ve iç açıcı bir şekilde dizayn edilmesi birçoğumuz için çok önemlidir. Evimizin birçok köşesini çeşitli şekillerde dizayn ediyoruz. Peki, yemek yemek veya bir yorgunluk kahvesi içerken kullandığımız mutfağımız için neler yapabiliriz?

Mutfak dekorasyon önerileri hakkında kendinize ait birçok fikriniz olduğundan eminim. Bu konuda yeni fikirler elde etmek için veya farklı bakış açıları yakalamak adına size sunacağım bu bilgilerden de faydalanabilirsiniz.

modern-mutfak-dolaplari

Çeşitli mobilyalar kullanarak farklı dizayn özelliklerden faydalanabilirsiniz fakat bu her zaman yeterli gelmeyebilir. Bu durumda duvarları ‘’sticker’’ dediğimiz kâğıtlar ile süsleyebilir ve farklı bir tasarım yakalayabilirsiniz. Farklı duvar kâğıtları sayesinde mutfağınız daha şık görünebilir.

Şamdanlar veya daha şık sandalyeler kullanarak ortamı daha eğlenceli hale getirmek için alacağınız ürünlerin sizi mutlu edecek ürünler olduğundan emin olmalısınız. Kitaplarla vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız ve mutfağınız bunun için yeterli büyüklüğe sahip ise, mutfağa küçük bir kitaplık yaptırabilir ve sevdiğiniz şeyler ile vakit geçirme şansınızı arttırmış olursunuz.

yeni-mutfak-dekorasyon-fikirleri-2016

Şamdanlar, çeşitli ışıklar veya çiçekler kullanarak mutfağınızı sevdiğiniz aletlerle dizayn etmeniz mutfağınızın hem daha şık hem de daha eğlenceli bir hale gelmesini sağlayacaktır.

Mutfak tasarımındaki en önemli öğelerden birisi de kuşkusuz zemindir. Mutfak zemini oluşturulurken mutfak eşyaları ile oluşturulacak kontrast mutfağın havasında mutlak bir değişiklik oluşturacaktır.

Ayrıca hem güzel görünümlü hem de kolay temizlenebilir fayanslar kullanmak oldukça önemlidir. Bu sayede mutfağınız güzel görünürken temizlemek için saatler ayırmanıza gerek kalmayacaktır.

mutfak-dekorasyon-fikirleri

Mutfakların en can sıkıcı yanı ise sürekli dağınık görünmeleridir. Bu konuda fazla eşyalardan kurtulmak mutfağınızın ferah görünmesini sağlar. Fazla eşyalardan kurtulmak hem iş yükünü azaltır hem de mutfaktaki dağınık görünümün ortadan kalkmasını sağlar.

Mutfağınızda yapabileceğiniz bir başka değişiklik ise çift taraflı mutfak dolaplarıdır. Bu dolaplar farklı renklere sahip olduğu için mutfakta farklı renkler bir arada bulunabilir ve bu ortamın daha renkli bir yapıya dönüşmesini sağlayabilir. Ancak çift renkli mutfak dolabı kullanırken dolabın yer ve diğer aksesuarlar ile uyumu kesinlikle göz ardı edilmemelidir.

Son olarak mutfağın en önemli aksesuarlarından biri olan perdeler. Perdeler evin her odasında temizliğine en çok dikkat edilen eşyaların başında gelir. Mutfak ise evin en çok kirlenen bölümlerinden biridir.

kahvrerengi-mutfak-dekorasyon-onerileri

Yağ kokusu ve yemek kokusu özellikle perdelere siner. Bu sorundan kurtulmanın en kolay yolu kir tutmayan perdelerdir. Bu perdeleri kullanırken de mutfaktaki diğer objeler ile uyumu kesinlikle dikkate alınmalıdır.

Mutfak dekorasyon önerileri konusunda oluşturmuş olduğumuz bu makale sayesinde sizde mutfağınızı daha şık, daha sevimli ve daha rahat bir yer haline getirebilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Yemek Masası Modelleri 2016 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Dekorasyonda Mutfak Düzeni

Mutfak oturma alanı, sigara içme alanı ve yemek pişirme, yemek yeme alanları olmak üzere değişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*