Klasik Mutfak Modelleri

 

Klasik mutfak denildiğinde, daha çok ahşap dolaplar kullanılan, ihtişamlı mutfak modelleri gözümüzde canlanmakta. Lakin son zamanlarda tasarımcılar bunu değiştirmeyi başardı. Modern detaylarla klasik görünümü birleştiren modeller, birçok kişinin tercihi arasında ve bu birleşimden meydana gelen uyum ise adeta olağanüstü. Biz de sizin için klasik mutfak modellerini bu çerçevede araştırdık:

Modern detaylarla renklendirilmiş klasik mutfaklarla yepyeni bir dünyanın kapısını aralayın!

kullanışlı Klasik mutfak modelleri

                Avant-garde yani Fransızca ’da yenilikçi ve öncü anlamına gelen bu kelime, mobilya sektöründe “avangard” olarak Türkçeleştirilmiş ve klasik mobilyadaki yenilikçi detaylar olarak anlamlandırılmıştır. Mutfak dekorasyonunda kullanıldığında ise ortaya çıkan görüntü inanılmaz bir güzellik sunmaktadır. Duvarlardaki lake işlemeler, sade mobilya seçimi, geometrik şekiller, ankastre setler klasik bir görünümü ve modern çağı bünyesinde birleştirmiştir.

Country mutfak modelleri: bir çiftlik rüyası

şık Klasik mutfak modelleri

                Country, kırsal anlamına gelen İngilizce bir sözcüktür. Mutfakta kullanılan country detaylar ise klasik mutfak modelleri arasında vazgeçilmez olmayı hala başarmakta. Bu mutfaklarda, ocak, genellikle bir duvarı örten tezgâh üzerinde sunulurken, mutfak ortasına yerleştirilmiş bir başka tezgâhta ise yemek malzemelerini hazırlama süreci gerçekleşir.  Mutfak dolaplarında daha çok ahşap malzeme kullanımı görülmekte ve buzdolabı da kapaklı bir dolabın içinde bulunmaktadır. Bu tür mutfaklarda ocak üstü davlumbazlar genellikle bir bacaymışçasına tasarlanır, böylelikle kırsala daha uygun bir görüntü yakalanmış olur.

Bu yazımızda sizler için bazı klasik mutfak modellerini inceledik. Yemek hazırlamak bir sanattır ve her sanat, gelişimi açısından hak ettiği ortamda olmalıdır!

Bir önceki yazımız olan Beyaz Mutfak Dolapları Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Dekorasyonda Mutfak Düzeni

Mutfak oturma alanı, sigara içme alanı ve yemek pişirme, yemek yeme alanları olmak üzere değişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*